Звернення щодо створення тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин загибелі українських воїнів під Іловайськом, Дебальцевим та Слов’янськомЗВЕРНЕННЯ

депутатів Волинської обласної ради до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови парламентської фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка, голови парламентської фракції політичної партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко,

голови парламентської фракції політичної партії «Слуга народу» Давида Арахамії, голови парламентської фракції політичної партії «Голос»

Кірі Рудик щодо створення тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин загибелі українських воїнів під Іловайськом,

Дебальцевим та Слов’янськом

 

 

Заради відновлення історичної справедливості, в пам'ять про тисячі полеглих в боях за Українську територіальну цілісність, ми, депутати Волинської обласної ради, закликаємо Вас і Ваші фракції підтримати ініціативу парламентської групи «За Майбутнє» щодо створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування обставин загибелі українських воїнів під Іловайськом, Дебальцевим і Слов’янськом.

Волинська громада заплатила надто високу ціну в російсько-українській війні. Тільки офіційно під Іловайськом ми втратили близько сотні загиблих і зниклих безвісти воїнів та десятки сотень поранених та скалічених. Жорстока агресія Російської федерації забрала у волинських родин майже 300 загиблих і зниклих безвісти.

ТСК Верховної Ради України VII скликання з розслідування «Іловайського котла» 20 жовтня 2014 року оприлюднила звіт, згідно з яким до Іловайської трагедії призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії Міністра оборони Валерія Гелетея та начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка, не був введений в дію стратегічний план застосування Збройних сил та інших збройних формувань, а також правоохоронних органів для відбиття збройної агресії проти України. Однак, подальша робота ТСК була блокована більшістю коаліції парламенту минулого скликання.

Волинську 51-у окрему механізовану бригаду (ОМБР), що героїчно захищала кордони України під Дебальцевим, було звинувачено у зраді, дезертирстві, а в подальшому взагалі розформовано.

Ми вимагаємо чесного та справедливого парламентського розслідування трагічних подій 2014-2015 років під Іловайськом, Дебальцевим, Словянськом.

Наш обов’язок перед загиблими і пораненими воїнами, їх родинами притягнути винних до відповідальності.

Волиняни мають право знати правду!

 

Прийнято на 31 сесії