Звернення щодо необхідності завершення шахти № 10 «Нововолинська» і врегулювання проблемних ситуацій на вугледобувних підприємствах Волинської областіЗвернення депутатів Волинської обласної ради

до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради

України Дмитра Разумкова,  Прем’єр-міністра України  Дениса Шмигаля,

т. в. о. Міністра енергетики України Ольги Буславець щодо необхідності завершення шахти № 10 «Нововолинська» і врегулювання проблемних ситуацій на вугледобувних підприємствах Волинської області

Останні роки вітчизняна вугільна галузь переживає складний період, що підтверджується закриттям шахт, зменшенням виробничої потужності діючих гірничих підприємств, значною зношеністю їх промислово-виробничих фондів, недостатніми обсягами капітальних вкладень, регулярними затримками з виплати заробітної плати. Ці негативні явища спричиняють соціальну напругу та протестні акції шахтарів.

Особливу тривогу у цьому зв’язку викликає ситуація, що складається навколо шахти № 10 у місті Нововолинську - єдиної, яка будується  в Україні уже понад 30 років. Її  розвідані запаси становлять  близько 40 мільйонів тонн вугілля. Готовність першої черги шахти до запуску складає більше 80 відсотків. Однак, упродовж останніх років на будівництво цього об’єкта з Державного бюджету України виділяються вкрай незначні суми, яких практично ледь вистачає на його утримання в безаварійному стані. Продовжується скорочення чисельності працівників, яке стало звичним явищем. У такій ситуації вести мову про продовження  будівельно-монтажних та прохідницьких робіт не доводиться. Не знаходиться інвестор, який би взяв під свою опіку завершення цього стратегічно важливого довгобуду.

Розглядаючи цей об’єкт економічно та соціально значущим як в масштабі  регіону, так і держави в цілому, депутати Волинської обласної ради звертаються до Вас з проханням посприяти завершенню будівництва вугледобувного підприємства «Шахта № 10 “Нововолинська‌”» шляхом передбачення у Державному бюджеті України на 2021 рік видатків  для забезпечення утримання його у безпечному стані, збереження кваліфікованих кадрів і пом’якшення соціальної напруги  в середовищі гірників міста Нововолинська.  Вважаємо необхідним врешті визначитися щодо майбутнього  шахти №10.

Депутатський корпус регіону також занепокоєний ситуацією на діючих шахтах Волинської області, які ще можуть добувати вугілля. Проблема полягає  лише в забезпеченні обладнанням та відсутності визначеності щодо ринків збуту.  Разом з тим накопичуються борги із заробітної плати. Досі не вдається врегулювати питання з єдиним соціальним внеском: вугільні підприємства регулярно його сплачують, а Пенсійний фонд зараховує в рахунок заборгованості попередніх років. Працівники, які виходять на пенсію, можуть її оформити лише у судовому порядку.

Тому ми звертаємося до Вас, як вищих посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави, звернути увагу на критичний стан вугільної галузі Волинської області та вжити дієвих заходів з метою вирішення зазначених вище проблем.

 

Прийнято на 31 сесії