Звернення щодо налагодження виробництва вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури 

Пандемія коронавірусної інфекції виявилася для людства доволі серйозним випробуванням. Стало зрозуміло, що усталені системи охорони здоров’я багатьох західних країн є неготовими до одночасних масових поступлень важких пацієнтів, потребуючих інтенсивної, в тому числі, вентиляторної допомоги.

Ми, депутати Волинської обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася в частині забезпечення закладів охорони здоров`я відповідним обладнанням, яке необхідне для порятунку важких хворих. Адже кількість апаратів для проведення ШВЛ є вкрай обмеженою і ліквідувати дефіцит в умовах  масового запиту на потребу в них є неможливим.

Державні та комунальні підприємства, численні благодійні організації, що зіткнулись із проблемою закупівлі дихальної апаратури в умовах загальної паніки та надмірного попиту, змушені були переплачувати значно вищу вартість  від номінально ринкової.

Разом з тим, в Україні ще з 2002 року на Київському державному підприємстві «Буревісник», яке відносилося до державного концерну «Укроборонпром», існувало власне виробництво достатньо якісної наркозно-дихальної апаратури. Загалом було випущено 3110 «Бризів», «Бризів-Т», «Фаз-8», «Маляток». Лікарі-анестезіологи, які в своїй щоденній практиці користуються «Бризами», запевняють, що згадана апаратура повноцінно функціонує в операційних та реанімаційних відділеннях упродовж 10-15 років і є надзвичайно надійною. Крім того, ще однією перевагою є їх вартість
(270 тис. грн), адже імпортні аналоги стартують від 40-50 тис. євро. Однак, тодішня влада залишила згадане вище вітчизняне підприємство без державного замовлення, чим фактично його занедбала, що, на нашу думку, було грубою помилкою. Адже при стабільному фінансуванні, наявності оборотних коштів у підприємства з’явилася б можливість розширення різновидів кінцевої продукції та розробки сучасних інтелектуальних дихальних апаратів.

За нормативними розрахунками, визначеними ВООЗ, країна з населенням  понад 30 млн осіб зобов’язана мати власне виробництво вакцин, сироваток, різноманітної медичної (у тому числі наркозно-дихальної) апаратури.

Беручи до уваги соціальну важливість питання щодо можливого відновлення діяльності  стратегічного  вітчизняного підприємства, просимо  зупинити процедуру банкрутства державного підприємства і в найкоротші терміни налагодити виробництво вітчизняної дихальної та іншої медичної апаратури.

 

 Прийнято на 31 сесії