Звернення щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльностіЗвернення

депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення

господарської діяльності

 

Ми, депутати Волинської обласної ради, вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася довкола державного підприємства «Волиньторф».

Одне з найбільших бюджетоутворюючих підприємств Маневицького району області, що забезпечує паливним торфом близько 180 установ бюджетної сфери, понад 20 тисяч приватних домогосподарств  області та інших регіонів України, сьогодні знаходиться за один крок до зупинки через бюрократичні, штучно створені перешкоди для подальшої роботи.

Наразі підприємство повністю відпрацювало запаси торфу на земельних ділянках загальною площею 471 га, а згідно з спеціальними дозволами на їх розробку площа земель становить 2089 га. Підприємство працює на видобутій у 2018 році сировині, якої вистачить до березня – квітня 2019 року. Адміністрація підприємства намагається достукатися до чиновників, уповноважених розпоряджатися державним земельним фондом, однак зіштовхується із саботажем ряду посадових осіб державних органів.

На чисельні звернення підприємства до голови Волинської обласної державної адміністрації, до керівництва Головного управління Держгеокадастру в області, до державних лісогосподарських підприємств надходили необґрунтовані відмови або ж такі звернення ігнорувались взагалі.

Така негативна тенденція спостерігається уже близько 4 років, проте найбільшого резонансу набула саме зараз, коли підприємство не в змозі протистояти шляхом оскарження дій або бездіяльності в судовому порядку, що через тривалість розгляду та правові колізії також не дає бажаного результату.

Більше того, з кожним зверненням підприємства до виконавчої влади в області, збільшується лише кількість перевірок підприємства та склад, створених головою обласної державної адміністрації, комісій.   

Таку тактику спочатку обрав попередній голова обласної державної адміністрації Гунчик В.П., його наступник Савченко О.І. продовжує працювати в цьому ж напрямі.

На сьогоднішній день ДП «Волиньторф», володіючи діючими спеціальними дозволами на користування надрами, маючи намір законним шляхом оформити право користування іншими земельними ділянками в межах ліцензійних площ щоразу стикається із супротивом зі сторони державних органів. Найбільш болючим в цій ситуації є те, що підприємством зроблено надзвичайно багато дій з метою отримання нових площ земель під розробку торфу, продовження строку дії донедавна діючих договорів оренди землі.

Такі дії державних структур призведуть до занепаду цього підприємства, скорочення чисельності та штату працівників.

У разі припинення його діяльності втратять роботу та засоби для існування 410 працівників, робітниче селище Прилісне, в якому проживає
2,7 тисячі жителів, приречені на  занепад.

Тому, вкотре змушені звернутись до Вас не з проханням про допомогу,
а з вимогою навести лад в роботі виконавчої влади області, притягнути винних осіб до відповідальності.

Складається враження, що такі дії, вочевидь, являються економічно вигідним кроком для осіб, які мають бажання чи реалізовувати дорожчі паливні матеріали споживачам ДП «Волиньторф», чи приватизувати підприємство за безцінь.

Усвідомлюємо, що в кількох словах важко зрозуміти усю критичність ситуації, що виникла довкола Маневицького торфозаводу, тому готові надати додаткові матеріали та інформацію, що найбільш повно охарактеризують проблему.

Просимо вчинити наступні перелічені чи інші необхідні дії, що сприятимуть позитивному вирішенню озвученої проблеми, а саме:

- надати оцінку діяльності голови Волинської обласної держаної адміністрації, керівництва Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, правомірності створення ними робочих груп, комісій щодо перевірки діяльності підприємства;

- зобов’язати голову Волинської обласної державної адміністрації Савченка О. І., керівника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, в межах наданої їм компетенції, вжити невідкладних і дієвих заходів для погодження виділення земельних ділянок під видобування торфу та припинення блокування роботи провідного державного підприємства торфової галузі України;

- внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та вчинити дії по притягненню осіб, причетних до перешкоджання діяльності підприємства, до кримінальної відповідальності за статтями 111, 113 Кримінального кодексу України.

 

Прийнято на 22 сесії

Результати голосування