Звернення щодо фінансування госпіталів ветеранів війниЗвернення

депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України щодо фінансування госпіталів ветеранів війни

        

 

         Ми, депутати Волинської обласної ради, підтримуємо проведення реформи у галузі охорони здоров’я України, яка гарантує пацієнтам отримання медичної допомоги відповідно до пакетів медичних послуг через запровадження нових механізмів фінансування.

         Разом з тим, у процесі реформування галузі ми бачимо ряд проблемних питань.  Зокрема, існують ризики в частині значного погіршення медичного обслуговування ветеранів війни, яке гарантоване їм Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту».

         У Волинській області функціонує один спеціалізований заклад, який надає медичну допомогу учасникам АТО/ООС, воїнам-інтернаціоналістам та ветеранам Другої світової війни. Зважаючи на поліморбідність патології, наслідки черепно-мозкових травм, поранень, існує потреба відновного лікування цієї категорії пацієнтів. Проте підприємства охорони здоров`я  такого типу не можуть конкурувати з іншими комунальними, державними та приватними закладами, оскільки вони, насамперед, виконують соціальну функцію. 

На сьогодні в області проживає 31617 ветеранів війни, з них 10723 - учасники АТО/ООС. У запропонованих НСЗУ пакетах медичних послуг відсутні послуги, які надаються ветеранам безоплатно. Зокрема: стоматологічні послуги, зубне протезування, фізіотерапевтичні послуги (у тому числі - масаж, бальнеотерапія), послуги з психологічної реабілітації та інші.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 року № 34 «Про збільшення грошових витрат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни» на одного пацієнта в день передбачені такі норми витрат: на медикаменти - 65,00 грн, на харчування - 55,00 грн. Потреба в коштах на 2020 рік для забезпечення належної роботи комунального підприємства «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради становить 42,0 млн грн. Ці видатки не можуть бути забезпечені за рахунок власних надходжень до обласного бюджету.

         Укладання договорів з НСЗУ, подальше фінансування госпіталів ветеранів війни згідно з програмою медичних гарантій, якою не враховані ці нормативи, призведе до їхнього не виконання. Держава повинна гарантувати  учасникам війни передбачене законодавством право на безоплатне лікування та реабілітацію. Медичне обслуговування цієї категорії громадян має фінансуватися уніфіковано за встановленими державою правилами та забезпечуватись за рахунок коштів державного бюджету.  

         Враховуючи викладене, зважаючи на соціальні аспекти порушеної вище проблеми, ми, депутати Волинської обласної ради, вважаємо, що питання медичного обслуговування ветеранів війни та подальшого фінансування регіональних госпіталів для ветеранів війни повинні вирішуватися на державному рівні як невідкладні, оскільки будь-яке зволікання може призвести до закриття комунальних спеціалізованих закладів, які надають медичну допомогу учасникам АТО/ООС та ветеранам війни, значно погіршить ситуацію з медичним обслуговуванням громадян згаданої категорії.


Прийнято на 28 сесії