Звернення голови обласної ради Ірини Вахович до Дня Гідності та Свободи 

Дорогі волиняни!

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи, встановлений на честь початку двох революцій – Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Символічно, що в цей же день вшановуємо і Архистратига Михаїла та всі Сили Небесні, покликані захищати нас від усякого зла.

З яким злом боролися українці, коли виходили на Майдани? Власне, як миролюбива і толерантна нація, вони не боролися, а задекларували щире прагнення жити у вільній, демократичній і суверенній державі без політичної брехні та корупції, при розвинутій економіці і в системі чесних правил. За такі цінності заплатили своїм життям Герої Небесної Сотні та українські воїни, які боронили Україну на сході від російського агресора… Низько вклоняємось усім Героям, адже їхній подвиг є неоціненним для України.

Водночас, розуміємо, що під час Майданів відродилися сучасна європейська нація гордих, вільних і відповідальних громадян, здатних відстояти свою державність і людську гідність. Тому щиро вітаю усіх учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстоював перемогу під час Революції Гідності та сьогодні мужньо захищає рідну землю.

Нам усім варто пам’ятати про те, що захист ідеалів Революції Гідності відбувається й сьогодні. І особливо в часи жорсткого випробування пандемією. Бо це – не просто боротьба за життя та здоров’я. Це – випробування на людяність, милосердя, відповідальність та законослухняність. Від кожного з нас залежить, як витримає Україна це випробування. Віримо та надіємося на те, що витримає, бо як життєствердно надихає Ліна Костенко: "Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни".

Бажаю усім нам миру, міцного здоров’я, порозуміння й згуртованості. Будьмо впевнені у майбутньому нашої країни та рідної Волині.

Слава Україні! Слава її Героям!

 

З повагою, голова обласної ради Ірина ВАХОВИЧ