ЗВЕРНЕННЯ до Президента України, Кабміну, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Генпрокуратури , НАБУ щодо недопустимості введення абонентської плати за підключення до системи газопостачанняВолинська обласна рада обурена черговим проявом антинародної політики влади, яка, перейшовши межу здорового глузду, хоче  накинути на українців новий тарифний зашморг у вигляді абонплати за газ. Попередньо планувалося, що з 01 квітня 2017 року споживачі вимушені були б платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання газу.

НКРЕКП мала на меті вилучити транспортну складову із загального тарифу та ввести окрему обов’язкову абонентську плату ще й за «роздутим» тарифом. Інакше кажучи, кожна сім’я, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СПОЖИВАННЯ, повинна була б додатково, до і так вже завищених газових тарифів, в середньому сплачувати ще 92 грн на місяць. Не секрет, що від введення абонплати за газ, насамперед, виграють власники газорозподільних компаній, адже 70 % цього бізнесу контролює Дмитро Фірташ з партнерами та компанії російських олігархів. За попередніми розрахунками, лише у поточному році,  від абонплати облгази мали б отримати додатково майже 24 мільярди гривень. При цьому вони самі не сплачують жодної копійки за користування державними та комунальними газопроводами.

Ми розцінюємо такі дії як спробу окремих державних чиновників  задовільнити інтереси Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна та Юрія Бойка за рахунок пересічних українців. При цьому, людям ніхто не пояснює, чому вони вимушені з власних кишень оплачувати бездарну політику та жадібність олігархів. Адже, в цілому, за останні три роки тарифи на комунальні послуги та енергоносії в середньому зросли утричі, а на електроенергію – у чотири рази.

У зв’язку з вищевикладеним ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємось до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови НКРЕКП Вовка Д.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Голови НАБУ Ситника А.С з наступними вимогами:

1.     До Президента України: підписати указ про звільнення членів НКРЕКП, які прийняли незаконне "рішення про абонплату" від 28.03.2017, та,  відповідно до чинного законодавства, провести новий відкритий конкурсний відбір на зайняття посад членів НКРЕКП.

2.     До Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: оприлюднити методики розрахунків і обґрунтування існуючих тарифів на послуги із газопостачання населенню та розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів.

3.     До Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України: провести всебічне розслідування на предмет ухвалення незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та винести відповідні процесуальні рішення.

 

 

Прийнято на 13 сесії

Волинської обласної ради

VII скликання

12 квітня 2017 р. № 13/44