Звернення депутатів Волинської обласної ради щодо перевищення службових повноважень працівниками Маневицької місцевої прокуратуриПрем᾿єр-міністру України

ГРОЙСМАНУ В. Б.

Генеральному прокуророві України

ЛУЦЕНКУ Ю. В.

Голові Служби безпеки України

ГРИЦАКУ В. С.

Директору Національного

антикорупційного бюро України

СИТНИКУ А. С.

 

 

 

Звернення

депутатів Волинської обласної ради щодо перевищення службових повноважень працівниками Маневицької місцевої прокуратури

 

Ми, депутати Волинської обласної ради, стурбовані умисним та зухвалим перевищенням службових повноважень працівниками Маневицької місцевої прокуратури Волинської області.

Отримавши відповідне звернення Прилісненської сільської ради Маневицького району Волинської області, довідались про те, що 28 березня 2018 року представниками Маневицької місцевої прокуратури було передано лист-вимогу, адресований голові об’єднаної Прилісненської територіальної громади Терещенку І. І., з вимогою негайного надання (не пізніше 28.03.2018 року), належним чином завірених копій рішення Прилісненської сільської ради від 20.11.2017 № 11/6 «Про клопотання Комунального підприємства «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради та копій інших документів, які стали підставою для прийняття даного рішення та документів, створених у процесі його прийняття та виконання.

Зважаючи на ту обставину, що чинним законодавством України не передбачено можливості органів прокуратури здійснювати прокурорський нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування, а отриманий від Маневицької місцевої прокуратури лист-вимога не лише мав надто стислі строки виконання, а й не містив даних про будь-яке кримінальне провадження та не був запитом слідчого у розумінні виконання вимог ч. 2 ст. 93 КПК України, Прилісненською сільською радою на адресу Маневицької місцевої прокуратури до кінця робочого дня 28.03.2018 року було надано лист-відповідь про розгляд отриманого листа і наступне виготовлення та надіслання необхідних прокуророві документів у визначений законодавством термін.

Така відповідь не влаштувала прокурорів, і вже о 18.58 год.
28 березня 2018 року прокурором Корець С.В. було зареєстроване надумане кримінальне провадження за № 42018031160000036 за результатами так званого самостійного виявлення прокурором кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Зранку наступного дня (29 березня 2018 року) до приміщення Прилісненської сільської ради прибули працівники Маневицької місцевої прокуратури, якими без жодної ухвали слідчого судді та будь-яких пояснень було здійснено незаконний обшук приміщення сільської ради та вилучено оригінали певних документів і вручено повістки-виклики депутатам сільської ради.

Адже, згідно з чинним законодавством України, обшук вважається незаконним, якщо він здійснений службовою особою правоохоронних органів, яка не має права його проводити, або службовою особою, яка відповідно до закону хоча й наділена правом проведення обшуку, але зробила це за відсутності правових підстав для його проведення (за відсутності ухвали слідчого судді або ж достатніх даних про те, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в справі, заховані в певному приміщенні або місці чи у будь-якої особи, а також про те, що в певному приміщенні або місці переховується злочинець), чи з порушенням процесуального порядку його проведення (без участі понятих, без складання протоколу, без роз'яснення обшукуваним, понятим і відповідним представникам їхніх прав тощо).

Оскільки сільська рада діє виключно в межах компетенції та повноважень, передбачених законодавством, вищезазначені злочинні дії працівників Маневицької місцевої прокуратури є очевидно замовними і спрямовані на залякування депутатів місцевої ради та голови сільської ради з метою підірвати довіру населення до їх діяльності та завдати неабиякої шкоди їх діловій репутації. Тим паче, що керівник Маневицької місцевої прокуратури Олег Немирівський ще 06 березня цього року на розширеному засіданні спеціальної колегії райдержадміністрації особисто відверто погрожував сільським головам негайним кримінальним переслідуванням та негативними наслідками для усієї громади, у разі співпраці з Комунальним підприємством «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради. Відповідно, такі погрози стали реальними.

Згідно зі ст. 131-1 Конституції України, прокуратура має чітко визначені функції: здійснює підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Організація та порядок діяльності прокуратури визначаються законом. Більше того, відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», на прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.

Такі дії керівника Маневицької місцевої прокуратури Олега Немирівського та його підлеглих не лише підривають авторитет органів прокуратури в цілому, а й містять в собі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України: «перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб».

Зважаючи на вищевикладене та з метою запобігання незаконному кримінальному переслідуванню представників Прилісненської сільської ради Маневицького району Волинської області,

 

 ПРОСИМО ВАС:

 

Вжити негайних заходів реагування щодо припинення грубих порушень чинного законодавства посадовими особами Маневицької місцевої прокуратури Волинської області та розглянути питання щодо відсторонення їх від займаних посад, з подальшим притягненням до кримінальної відповідальності за
ч. 1 ст. 365 КК України.

Про вжиті заходи, а також про результати розгляду цієї заяви, письмово повідомити Волинську обласну раду.

 

 

 

Прийнято на 19 сесії Волинської обласної ради

04 квітня 2018 року