Заява фракції ВО «Свобода» у Волинській обласній раді щодо антиукраїнської істерії поляків6 лютого президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав ухвалені польськими Сеймом та Сенатом і спрямовані проти України та українців зміни до «Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» та деяких інших законів.

На жаль, ці зміни спрямовані проти українського та інших народів у руслі пропагандистської політики Кремля. Під дискримінацію потрапляють не лише українці. Відчувається прагнення поляків ревізувати всю світову історію. Забороняється згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини), злочини проти людяності в катівнях на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв, представників інших національностей). А за спростування історичної брехні передбачене позбавлення волі до 3-х років.

Одіозні зміни до законодавства Польщі криміналізують не лише боротьбу членів ОУН і УПА за Українську державу в період їх існування. Вони оголошують злочинцями й тих українців, які провадили цю боротьбу до створення ОУН. У часи, коли Варшава тримала в окупації частину українських земель, що стало можливим завдяки віроломній зраді молодої Української держави і сепаратним домовленостям із московськими більшовиками.

Таким чином, злочинцями оголошено всіх українців, які боролися за відновлення незалежності України. Заборона «бандерівської ідеології» ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність.

В той час, як Україна спливає кров'ю, безвідповідальні польські політики підступно б'ють у спину. Нагадуємо полякам, що й Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами «Слава Україні! ‒ Героям слава!»

Саме ці бандерівці стоять також і в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди. Нинішній правлячій владі Польщі слід пам`ятати історію польських помилок. Минуле свідчить: без «українського щита» поляки не здатні були витримати зіткнення ні з Москвою, ні з Османською державою. Коли українці і поляки спільно воювали проти ворогів, вони здобували перемоги над грізними суперниками. Коли ж поляки втрачали відчуття реальності, то зазнавали катастрофічних поразок.

Прикро, але це вже – системна політика. Один із найбільш згубних її наслідків – те, що Варшава фактично поставила хрест на перспективному й життєво необхідному для України і Польщі геополітичному проекті – Балто-Чорноморському союзі. Головним вигодонабувачем цієї катастрофи є Російська Федерація. Таким чином, Варшава завдала удару не лише по Україні, але й по собі. Адже, якщо Україна після цього не вистоїть, наступною впаде Польща.

Відповідальність за такий стан справ лежить також і на теперішній українській владі. Пацифістська, беззуба реакція Президента і Верховної Ради України не може показати польським шовіністам, що вони перейшли межу. На жаль, Президент, як представник України на міжнародній арені, парламент і зовнішньополітичне відомство продемонстрували цілковиту неготовність відповідати на нові виклики, які постають перед Україною.

Вимагаємо від Президента України зайняти більш жорстку позицію щодо відстоювання національних інтересів України, за провальну зовнішню політику – ініціювати звільнення голови МЗС Павла Клімкіна з займаної посади та повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу. А від Верховної Ради України – підтримати ініціативу ВО «Свобода» та закріпили використання червоно-чорного стягу національно-визвольної боротьби українського народу під час офіційних подій.

Слід рішуче відповісти на ворожі дії сусідів і засудити злочини проти української нації, здійснені польськими окупантами у першій половині 20 століття. Знайте: ми не мовчатимемо і адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших Героїв! Слава Україні!

 

Заява фракції ВО «Свобода»

у Волинській обласній раді

Озвучено на 18-й позачерговій сесії

обласної ради VII cкликання

8 лютого 2018 року