Затверджено нові регіональні програмиДепутати проголосували за проект рішення Про внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки.

 

 Депутати розглянули проект         Про затвердження звіту з виконання Регіональної програми розвитку транскордонного і міжнародного співробітництва на 2013 – 2017 роки
Інформува з питання    начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції обласної державної адміністрації Юрій  Кресак.

Він говорив про те, що звітує не лише за свою роботу, а діяльність попередньої структури ОДА, яка відповідала за програму. Вячеслав Рубльов запитав, чому в ОДА немає повної інформації про виконання програми, адже всі дані повинні були бути збереженими попередніми чиновниками.

Юрій Кресак відповів, що діяльністю попереднього управління ОДА, що опікувалося міжнародними відносинами, наразі цікавляться правоохоронні органи.

Петро Савчук  запитував, чому Волинь виграє мало проектів на міжнародну технічну допомогу.

Юрій Кресак пояснив у чому складність ситуації.

Сергій Слабенко цікавився в пана Кресака, чи отримує він в письмовій формі пропозиції депутатів щодо проектів рішень та таких, що озвучуються в запитах.

Юрій Кресак відповів, що особисто йому не надходить таких документів, але він ретельно вивчає стенограми сесій щодо питань, які в його компетенції.

Михайло Імберовський зауважив, що в раду досі не внесений проект програми соціально-економічного розвитку області.

 

Юрій Кресак повідомив, що, можливо такий проект буде підготовлений на наступну сесію.

Проект рішення Про затвердження звіту з виконання Регіональної програми розвитку транскордонного і міжнародного співробітництва на 2013 – 2017 роки не підтримано більшістю.

 

 Потому депутати розглянули питання        Про Регіональну програму розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018 – 2020 роки. Володимир Дейна запропонував підтримати Програму з поправками профільної комісії.


 Вячеслав Рубльов просив детальніше пояснити про видатки на промоцію Волині, передбачені в проекті. Йдеться про 1,2 млн грн. Юрій Кресак пояснив, що заходи програми - це наміри, а в ході реалізації буде чіткий звіт про використання коштів.

Голова обласної ради Ігор Палиця  зауважив, що бачення проблеми повинно бути не в тому. "Сьогодні поблизу Світязя роздана земля держгеокадастром. Львівський підприємець Ковбасович скупив коло озера 30 га землі в атовців. Якщо ми хочемо розвивати там туризм, то потрібно заборонити продавати землю будь-кому. Ми не робимо сьогодні зі Світязя Анталії, ми розвиваємо там щось подібне на Крим з його не облаштованими курортами", - додав голова облради.

Василь Столяр запитав, яким чином буде виконуватися захід "Покращення інвестиційного клімату області ". Він нагадав, що управління Кресака не зареєструвало інвестиційний договір польському підприємству, яке має намір співпрацювати з КП "Волиньприродресурс". "Ви розповсюджуєте інформацію, що це - інвестор з офшорною історією. Відколи Польща стала офшором? ", - запитує Василь Столяр.

Юрій Кресак відповів, що наразі очукує судового рішення стосовно конфлікуту з польським інвестором і виконає,те про що йтиметься в постанові суду.

Петро Савчук запропонува підтримати програму без додатку 2, який на його думку потребує доопрацювання.

Анатолій Грицюк позитивно відгукнувся про діяльність Юрія Кресака на займаній посаді та закликав депутатів підтримати Проект програми, підготовлений управлінням ОДА.

Валентин Чернецький вважає програму надзвичайно важливою. Він закликав підтримати її, бо в іншому випадку не надійде міжнародна технічна допомога на вже виграні проекти.

 

За проект рішення проголосувало 59 депутатів.

Підтримано проекти:

 -     Про затвердження звіту з виконання Територіальної програми зайнятості населення Волинської області на період до 2017 року
 

       Про Територіальну програму зайнятості населення Волинської області на період до 2020 року.
 

 -  Депутати розглянули проект   Про зміни до Регіональної програми розвитку туризму а рекреації в області на 2016–2020 роки.

Володимир Дибель запропонуав не підтримувати проект, бо він не доопрацьований, як того вимагали депутати. пропозиція підтримана більшістю.
 

Підтримано проекти:

    Про внесення змін до Регіональної екологічної програми «Екологія 2016 – 2020», затвердженої рішенням обласної ради від 10.02.2016 № 2/27, зі змінами.
 

-    Про внесення змін до Порядку відбору інвестиційних програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету.
 

 -      Про внесення змін до Регіональної програми «Питна вода Волинської області» на 2012-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21.12.2012 № 14/13
 

 Депутати розглянули проект      Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами у Волинській області на 2018-2021 роки.

Анатолій Вітів запитав,чи відповідає дійсності інформація про те, що полігони твердих побутових відходів буде будуватися з порушенням екологічного законодавства, зокрема в Шацькому районі. Начальник управління житлово – комунального господарства обласної державної адміністрації Андрій Пиріг заперечив цю інформацію.

Костянтин Зінкевич запитує, чому саме поблизу Шацька будуватиметься полігон, куди звозитимуть сміттяя з 6 міст. Андрій Пиріг повідомив, що зводиттиметься сміття з Шацького та Любомльмського району. "Чому Шацьк? Саме місце розташування передбачає повну утилізацію та чистоту . В Шацьк буде приїздити мімнумум, який буде перероблятися. Від спалювання сміття вироблятиметься електроенергія", - розповів пан Пиріг.

У депутататів також питання, чи проведи чиновники інформаційну кампанію про підготовку такої програми. Андрій Пиріг повівдомив, що інформували місцеві органи влади.

Сергій Слабенко цікавився, чи враховано в програмі функціонування ОТГ на Волині і хто саме буде займатися переробкою сміття в області."Ця програма є рамкова. Якщо ми не приймемо її сьогодні, до не зможемо залучити інвестиційних та державних коштів", відповів Пан Пиріг і зауважив, що програма передбачає співпрацю з ОТГ.

Вячеслав Рубльов запропонуав в заходах програми зробити технічну поправку та  вказати, що сміттєпереробна лінія буде розташована в Шацькому районі, а не в Шацьку.

Питання щодо екологічної безпеки від реалізації програми задавав депутат Борис Бабійчук.
 Михало Бегаль цікавився, чи є на Волині організації, які готові приймати роздільне сміття.

За результатами голосуванн програму підтримано.

 

 Підтримано проект      Про затвердження Регіональної цільової програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів Волинської області до 2021 року.