"Застосування коефіцієнта віку - це один із кроків до цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні", - МінфінМіністерство фінансів України разом із Державною фіскальною службою України відповідно  розглянули звернення депутатів Волинської обласної ради   щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України, які регулюють оподаткування транспортних засобів, ввезених на митну територію України.
"Законом України від 08.11.2018 № 2611 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (далі - Закон № 2611) запроваджено нову систему оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, згідно з якою обчислення розміру ставки акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюється шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів - двигуна та віку.
Автори звернення пропонують внести зміни до підпункту 4 пункту І Закону № 2611, повністю виключивши з формули розрахунку ставки акцизного податку для транспортного засобу коефіцієнт віку, або передбачити його мінімальне значення.
Така пропозиція неодноразово розглядалась Мінфіном та ДФС та не була підтримана з наступних причин.
Застосування коефіцієнта віку - це один із кроків до цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні. Аналогічний коефіцієнт використовується в багатьох країнах світу. Метою його застосування є зменшення ввезення в країну застарілих автомобілів, покращення екологічної ситуації в державі, підвищення рівня безпеки на дорогах.
Крім того, статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому, відповідно до частини другої статті 92 Конституції України податки і збори встановлюються виключно законами України.
Отже, питання зміни ставок загальнодержавних податків і зборів, запровадження або скасування відповідних коефіцієнтів до ставок податку належать виключно до компетенції Верховної Ради України.
Також повідомляємо, що з метою зняття соціальної напруги в суспільстві Верховна Рада України відтермінувала до 22.08.2019 введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.
Такі зміни внесено Законом України від 16.05.2019 № 2725 «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги», - йдеться у відповіді за підписом в. о. директора
податкової політики Мінфіну  Віктора Овчаренка.