ЗАБОЛОТТІВСЬКА СПЕЦШКОЛА ВПРОВАДЖУЄ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТУ ході робочого візиту на Ратнівщину очільник Волиньради Григорій Недопад відвідав Заболоттівську спеціальну школу. Цей обласний комунальний заклад реалізовує міжнародний проєкт «Створення лабораторії стійкого розвитку».
 

Презентуючи проєкт гостям, директорка школи Ольга Головій розповіла, що проєкт засновано Спілкою Сільських Громад Підляського воєводства і фінасуватиметься польською стороною.Загальний бюджет - близько 355 тисяч євро.

"Буде зведено нове приміщення, де облаштуємо меблевий та швейний цехи, ком'ютерну лабораторію, буде закуплене новітнє устаткування та обладнання, - розповіла вона. -  Це дасть нам нові можливості розвиватися і, можливо, у перспективі заробляти власні кошти. І найголовніше - у наших вихованців з'явиться можливість здобути професію, працевлаштуватися і соціалізуватися". 

На сьогодні у закладі навчається 112 учнів, майже усіпроживають тут постійно.

"У нас навчаються дітки з особливими освітніми потребами. Ми маємо 4 класи учнів, які навчаються за помірною програмою і практично не піддаються корекції. Але у нас є й чимало дітей, які показують хорошу динаміку розвитку, їх можна навчити. Я переконана, що значна частина наших вихованців опанують це ремесло, що дозволить їм стати самостійними і вести повноцінний спосіб життя", - наголосила вона.
Оскільки навчальний заклад реалізовує такий масштабний проєкт вперше, директорка закладу розраховує на супровід та сприяння обласної ради.

"Нам потрібна буде допомога і правова, і консультаційна, і економічна. Просимо підтримки у проведенні відкритих торгів, з ведення звітності", - зауважила вона.
"Таку ініціативу треба ставити у приклад іншим спеціалізованим навчальним закладам.Ми маємо в області активізувати проєкту діяльність,у тому числі завдяки сусідству та дружнім відносинам нашого регіону із поляками. Уже розпочато реалізацію чергового етапу Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна на 2021-2027 роки. Ми будемо всіляко цьому сприяти і надавати усю необхідну консультаційну та технічну підтримку, аби ці проєкти якомога масштабніше і швидше реалізовувалися", - наголосив Григорій Недопад.
Голова обласної ради переконаний, що окрім Заболоттівської участь у схожих проєктах можуть взяти ще як мінімум дві спецшколи області - Затурцівська та Головненська. 

"Це потенційні заклади, представники яких, маємо надію, увійдуть до складу робочої групи, яка наприкінці жовтня поїде до Польщі переймати досвід в частині підготовки та реалізації подібних проєктів", - резюмував він.