Забезпечення житлом військових - одне із пріоритетних питань для міста Володимир-ВолинськийГолова обласної ради Ірина Вахович із робочим візитом відвідала місто Володимир-Волинський. У ході поїздки її супроводжували міський голова Петро Саганюк, його перший заступник Ярослав Матвійчук та депутат облради Валентин Кошельник.
Тут розташовується 14-та окрема механізована бригада ім. Романа Великого (в/ч А1008), що сформована у грудні 2014 року із залишків 51-ї механізованої бригади та нових мобілізованих. Для тутешніх військовослужбовців коштом Міноборони наразі триває спорудження 4-ох гуртожитків. Адже житлове питання стоїть досить гостро.
Разом з тим, Петро Саганюк розповів, що на площі в понад 25 гектарів у Володимирі-Волинському розташовується колишній танковий полк.  Цей об'єкт, що перебуває на балансі Міноборони, десятиліттями стоїть пусткою і не використовується за призначенням. Всі спроби влади міста домогтися передачі його в комунальну власність для подальшого ефективного використання залишаються донині на папері. Своєю чергою Ірина Вахович пропонує своє бачення вирішення цього питання.
"Потрібно звертатися до народних депутатів від Волині та просити їхнього сприяння. Також нам варто напрацювати спільну позицію з обласною державною адміністрацією, адже у нас є низка невирішених соціальних проблем, зокрема із забезпеченням військових житлом. Цю територію можна розподілити на земельні ділянки для учасників АТО, а будівлі, які збереглися донині варто реконструювати піж житло для військовослужбовців", - зауважила вона. Варто зазначити, що станом на сьогодні, у черзі на земельні ділянки перебувають сім сотень учасників АТО/ООС із Володимира-Волинського. Вирішення цього питання Ірина Вахович пообіцяла взяти під особистий контроль. "Сьогодні триває формування Стратегії розвитку регіональної політики в Україні. Цю проблему я обов'язково зазначу окремим пунктом. Переконана, що вона буде так само актуальною для інших регіонів і міст нашої держави, де теж розташовані об'єкти Міноборони ", - резюмувала голова облради.

Попри усі труднощі, з якими доводиться стикатись,  проблема забезпечення житлом військових, є пріоритетом для керівництва міста. Петро Саганюк неодноразово звертався з листами щодо цього питання до Прем'єр-Міністра України та Міністра оборони. Так, невдовзі у Володимирі-Волинському буде здано в експлуатацію  44-квартирний будинок для військовослужбовців. Із ходом будівництва теж ознайомилась голова облради. Багатоповерхівку почали зводити ще 2008-му році, коштом профільного Міністерства, втім у 2013-му році на стадії 80% готовності, роботи були призупинені і продовжились лише у 2015-му.  Станом на сьогодні в усіх квартирах виконані внутрішні роботи, змонтовані інженерні мережі. До слова, зараз стан готовності виконаних робіт становить 99%. Загалом будівництво обійшлось в понад 20 мільйонів гривень. Квартири в багатоповерхівці отримають учасники бойових дій та члени родин загиблих військових.