З якої казни має фінансуватись музей історії сільського господарства Волині – скансен?Відповідь на це та пов'язані із ним питання намагались знайти члени постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики у ході розгляду  проєкту розпорядження голови ОДА "Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік".
Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк повідомив, що з огляду на звернення окремих головних розпорядників коштів обласного бюджету, виникла потреба у перерозподілі бюджетних призначень, які були затверджені для них на поточний рік.
 Так, з метою надання фінансової підтримки для музею історії сільського господарства Волині – скансен на 54 тисячі гривень, збільшуються видатки загального фонду за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточне утримання Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського у відповідному розмірі.
 Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський нагадав, що на  бюджетних слуханнях депутати облради рекомендували виділити кошти на утримання цього музею лише на 6 місяців поточного  року. Мовляв, скансен відтепер розташовується на території Луцької міської ОТГ, а відтак фінансуватися він має із відповідного бюджету.
Депутат Володимир Бондар такої ж думки. Він запропонував запросити до дискусії  усі зацікавлені сторони у тому числі й директора музею Олександра Середюка та керівництво Луцької міської ради.
"Музей наразі перебуває на території Луцької міської ОТГ, яка є потужною і фінансово спроможною. Обласний бюджет не можна порівняти із кошторисом Луцька, який в рази більший, а відтак фінансування музею-скансену для цієї громади буде цілком посильним", - зазначив він.
Голова обласної ради Ірина Вахович зауважила, що це питання залишається відкритим вже упродовж останніх трьох років.
"Із впровадженням адміністративно-територіальної реформи ми сьогодні сміливо можемо вести перемовини з Луцьком стосовно вирішення цього питання. Я закликаю профільне управління облдержадміністрації спільно із відділом майна обласної ради розробити спільне звернення до Луцької міської ради, аби вони розглянули можливість прийняти у свою власність майновий комплекс музею -скансену", - наголосила вона.
"Можливо варто ініціювати проведення спільного засідання бюджетної  та майнової комісій обласної ради, аби узгодити усі тонкощі цього питання", - припустив Михайло Імберовський.

В результаті дискусії комісією рекомендовано управлінню культури, з питань релігій та національностей ОДА спільно з відділом з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності обласної ради порушити питання щодо передачі Музею історії сільського господарства Волині – Скансен з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у власність Луцької міської об’єднаної територіальної громади.