Юрій Поліщук взяв участь у відкритті виставки "Історія з історіями, або Повне зібрання творів Лесі Українки"Сьогодні у Музеї Лесі Українки, що на базі Лесиного вишу презентували експозицію "Історія з історіями, або Повне зібрання творів Лесі Українки", що стала першою серед низки заходів, приурочених до 150-річчя від дня народження патронеси університету.

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступник очільника ОДА Анатолій Костик, заступниця міського голови Ірина Чебелюк, керівництво ВНУ ім. Лесі Українки, директори музеїв та бібліотек, науковці, краєзнавці, викладачі та студенти вишу.
Завідувачка Музею Лесі Українки ВНУ імені Лесі Українки, кандидат філологічних наук Тетяна Данилюк-Терещук розповіла, що партнером в організації нинішньої виставки виступив Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України та особисто - його директор, доктор філологічних наук, професор, академік НАН України Микола Жулинський.
"Серед найцінніших експонатів виставки - автографи Лесі Українки "Лісова пісня", "Бояриня", "Місто смутку", публіцистична стаття "Винниченко", листи Климента Квіти до Олени Пчілки, а також лист Бориса Якубського до Климента Квітки у справі видання творів Лесі Українки. Усі вони вперше прибули на Волинь", - наголосила вона.
Директор Науково-дослідного інституту Лесі Українки, доктор філологічних наук Сергій Романов зауважив, що організатори виставки намагались у повній мірі  відтворити процес дослідження видання і популяризації спадщини Лесі Українки.
"Ми спробували подивитися на уже цілу науку, котра називається - наука про Лесю Українку в динаміці її розвитку.  Наша виставка - це спроба представити процес, як ми сприймаємо, адаптовуємо, засвоюємо та реалізуємо спадщину письменниці в нашій реальності. Нам було дуже важливо представити, як Леся Українка йшла до свого читача", - зауважив він.

Своєю чергою проректор ВНУ ім. Лесі Українки Юрій Громик анонсував, що вже  1 березня 2021 року у стінах університету відбудеться презентація Повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Мовляв, це видання,  стане апогеєм сучасного дослідження творчості письменниці.  
"Наша спроба створити повне зібрання творів Лесі Українки - це фактично шоста спроба і кожна із цих спроб - це була справа певного покоління людей про яких нині обмаль інформації. Виходячи з міркувань вдячності, ми мусимо добрим словом згадати тих людей, які часто за дуже непростих обставин піднімали тексти написані Лесею "на гора", коментували їх, хоча були обмежені певною ідеологією та засобами, адже вони не мали таких інформаційних можливостей, які маємо сьогодні ми. Наш колектив науковців мав велику розкіш - ми працювали із електронними копіями автографів і це значно полегшувало нашу роботу", - сказав він.
"Дуже приємно те, що саме науковці нашого Лесиного вишу реалізували цей масштабний проєкт, адже відпер Україна та світ матимуть цей чудовий подарунок - Повне академічне зібрання творів великої Лесі Українки. Волинська обласна рада теж не стоятиме осторонь, скрутні часи минуться і ми обов'язково будемо фінансово долучатися до всіх ініціатив та проєктів, які продукуватиме професорсько-викладацький склад університету, а також й інші лесезнавці, які працюють над спадщиною Лесі Українки. Популяризувати творчість нашої славетної землячки - це сьогодні надзвичайно важливо, адже це та особистість на творчості якої і грунтується майбутнє нашої держави як самодостатньої, сильної - такої, як особистість Лесі Українки", - наголосив    перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.