Юрій Гупало просить скасувати радянську постанову, щоб мешканці Любомльщини могли користуватися землеюДо  депутата   обласної ради   звернулися жителі села Гуща  та депутати Гущанської сільської ради  Любомльського району з проханням  допомогти врегулювати конфлікт з військовими, який виник через землі, що перебувають між лінією   інформаціно-телекомунікаційної системи (ІТС) Прикордонної служби України та державним кордоном по річці Західний Буг.
"Вказані земельні ділянки передані у власність селянам під час розпаювання земель колгоспу «Світанок» для ведення особистого селянського господарства і використовуються в основному під сінокіс. Однак, цього року військовою прокуратурою Луцького гарнізону розпочато процес вилучення земельних ділянок із законного володіння жителів Гущанської сільської ради в судовому порядку, керуючись радянською постановою обласної ради депутатів Трудящих Волинської області від 15.09.1946 року № 39/599", - пише депутат у запиті до керівництва області, підтриманому більшістю ради.
 Депутата наполягає на актуальності проблеми, яка не вирішується в судах.  "До Любомльського районного суду Військовою прокуратурою Луцького гарнізону було подано 8 позовів. 4 з яких суд не розглянув, оскільки не було правонаступників (ніхто з родичів не успадкував права власності на землю), інші 4 позови було розглянуто і судом І інстанції (Любомльським районним судом) було прийняте рішення на користь селян. Військова прокуратура не зупинилась й оскаржила рішення суду І інстанції до Апеляційного суду Волинської області. Апеляційний суд по одній справі рішення Любомльського районного суду залишив без змін, а два інших аналогічних рішення скасував, задовольнивши позовні вимоги Військової прокуратури Луцького гарнізону, вже посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України вже із «ближчого минулого» , а саме Постанову КМУ № 1147 від 27.07.1998 року «Про прикордонний режим».
Відповідачі (селяни, власники паїв) обурені та глибоко стурбовані тим, що в них відбирають земельні ділянки, які вже багато років належать їм на основі державних актів на право власності. Судова тяганина триває, і у випадку прийняття рішення судами України на користь прикордонників, створиться прецедент, від якого постраждають не тільки жителі Гущанської сільської ради, але і всієї Любомльщини та інших прикордонних районів.
Історично так склалось, що населені пункти розміщені не у долині річки Західний Буг (так як він розливається), а на пагорбах. Землі, що використовують люди для ведення особистого селянського господарства - піщаники, що не дозволяє збирати достатні врожаї та потребує значних затрат. Землі ж біля річки є більш родючими торф’яними, однак, через обмеження з боку прикордонної служби їх повноцінне використання селянами є неможливим і землі заростають чагарниками та бур’янами. Місцями від лінії ІТС до кордону ширина смуги земель сягає до 5 км.
Ще за радянських часів, лінія ІТС була перенесена під самі будівлі, а до того вона проходила в стометровій зоні від державного кордону. Відомо також, що станом на сьогодні існує рішення Волинської обласної ради «Про надання дозволу Держгірикордонслужбі на виготовлення технічної документації із землеустрою під ІТС». Однак дана документація ще не виготовлена і землі під ІТС ще не узаконені. Вважаю, поки ще не узаконена земля під  ІТС, обласній раді варто було б переглянути рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації з землеустрою під лінію  ІТС саме біля населених пунктів, надавши такий дозвіл у 100 метровій зоні від державного кордону. Це б вирішило питання, адже у цій зоні немає паїв і в деякій мірі зняло б соціальну напругу серед селян. Нововведенням прикордонників в цьому році також стало будівництво інженерних споруд з ріжучого дроту, що неабияк обурило все населення.
Мене теж надзвичайно обурює позиція прикордонників та Військової прокуратури Луцького гарнізону , а ще більше турбує доля моїх земляків, і я вважаю неприпустимим, щоб в селян забирали землю, на якій вони трудяться з покоління в покоління і яка належить їм законно. Я вважаю своїм особистим обов’язком допомогти людям відстоювати та відвойовувати свої права на землю в судах. Власними коштами оплачую всі судові витрати та послуги фахівців-юристів. Ми оскаржили дві справи у Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в касаційному порядку з проханням скасувати рішення апеляційного суду Волинської області і залишити в силі судове рішення суду першої інстанції.
Прошу колег-депутатів в підтримати мою ініціативу щодо скасування Волинською обласною радою радянської Постанови обласної ради депутатів Трудящих Волинської області від 15.09.1946 року № 39/599, яку вважаю неактуальною, яка втратила свою чинність ще з часів розпаду Радянського Союзу. Більше того, в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і в наш «європейський» час є неприпустимим в тій чи іншій справі, керуватись комуністичним законодавством!
В сусідній Польщі люди вільно пересуваються у прикордонній смузі, купаються у водоймах, розважаються, рибалки рибалять, зрештою люди почувають себе господарями на своїй землі, що на наших прикордонних територіях, на жаль, робити зась!", -- констатує депутат Юрій Гупало.
У своєму запиті він   підтримки у вирішенні зазначеної проблеми мешканців Любомльського району.

 

Результати голосування за запит

 

Всі запити Юрія Гупала

 

Всі депутатські запити