Юрій Гупало ініціює звернення депутатів Волинської обласної ради щодо внесення змін до законодавства України з метою посилення фінансової спроможності ОТГПро це йдеться у депутатському запиті, підтриманому більшістю на 25 сесії обласної ради.

"До мене, як до депутата Волинської обласної ради звертаються жителі Рівненської ОТГ Любомльського району Волинської області з проханням ініціювати звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету міністрів України, до Верховної ради України щодо внесення змін до законодавчих актів України з метою посилення фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад.
Одним з важливих джерел наповнення бюджетів ОТГ наразі є акцизний податок від продажу паливно-мастильних матеріалів. Однак, починаючи з 2020 року, у зв’язку з передачею доходів від акцизного податку з пального у Державний дорожній фонд, місцеві бюджети тих об’єднаних територіальних громад, на території яких функціонують автозаправні комплекси, не отримають значну частку коштів, що негативно позначиться на подальшій спроможності громад забезпечити належний рівень надання послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального: господарства утримувати та розвивати інфраструктуру відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Станом на сьогодні, вище згаданий акциз становить близько 59% наповнення бюджету ОТГ. За рахунок місцевого бюджету здійснюється прибирання примитної території, благоустрій місцевості (вивіз сміття, впорядкування придорожніх територій, ремонт дорожнього покриття, тощо).
Враховуючи вище зазначене, з метою забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, громада та виконавчий комітет Рівненської ОТГ просить ініціювати звернення депутатів обласної ради до вищого керівництва України з проханням внести зміни до законодавчих актів У країни, Бюджетного кодексу та Податкового кодексу зокрема, передбачивши спрямування частини надходжень (0,1 відсотків), отриманих від перевиконання загального обсягу доходів митних платежів у бюджети тих об’єднаних територіальних громад, на території яких розміщені пункти пропуску через державний кордон України", - йдеться у запиті Юрія Гупала.

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розглянули цей запит та рекомендували  ознайомитися з документом  народним депутатам України, які представлені в українському Парламенті від Волині.

Разом з тим, голова постійної комісії Михайло Імберовський висловив свою думку щодо пропозицій, викладених в запиті, що стосуються акцизного збору. "Я вважаю, що має бути європейський підхід до вирішення цієї проблеми. Звісно, в Рівненській ОТГ, де є АЗС, були суттєві надходження від акцизного збору. А що мають робити ОТГ, які не мають заправок на своїх територіях? На мою думку, правильним є рішення акумулювати кошти від акцизного збору до Дорожного фонду і потім повертати в область у якості субвенцій на ремонт доріг. В цьому році таких коштів було передбачено 400 млн грн, а в наступному - 700 млн грн.", - зауважив голова комісії.

Підтримку пропозиціям Юрія Гупала висловила депутатка Людмила Кирда. Вона вважає, що акцизний збір по максимуму має залишатися в ОТГ, які мають заправки, бо місцеве населення потерпає від екологічних проблем, пов'язаних з діяльністю АЗС.

Результати голосування

Всі запити Юрія Гупала

Всі депутатські запити та реагування на них