Є субвенції для співфінансування об'єктів сільської медицини, а Камінь-Каширський поки зменшує видатки на Стобихівську школу На сьогоднішньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати погодили проєкт розпорядження голови ОДА Про  внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік.

У пояснювальній записці, наданій департаментом фінансів ОДА, йдеться, що   до обласного бюджету передано інші субвенції з місцевих бюджетів загальним обсягом 205,4 тис. гривень.
Кошти спрямовуються на співфінансування капітального ремонту амбулаторії загальної практики сімейної медицини (40 тис. грн) та на придбання телемедичного обладнання для амбулаторій (154 тис. грн), співфінансування субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» (11,4 тис. грн), що здійснюються за рахунок коштів відповідних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам. Зокрема передано субвенції:
1) з бюджету Торчинської селищної об’єднаної територіальної громади на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторії загальної практики сімейної медицини в смт Торчин (11 тис.грн.) та в с. Білосток Луцького району (11 тис.гривень);
2) з бюджету Привітненської сільської об’єднаної територіальної громади на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Привітне Локачинського району (11 тис.гривень);
3) з Камінь-Каширського районного бюджету загальним обсягом 77 тис. грн., з них на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини в: с. Карасин (11 тис.грн.), с. Сошичне (11 тис.грн.), с. Черче (11 тис.грн.), с. Пнівне (11 тис.грн.), с. Бузаки (11 тис.грн.), в с. Хотешів (11 тис.грн.), с. Тоболи (11 тис. грн.) Камінь-Каширського району);
4) з бюджету Липинської сільської об’єднаної територіальної громади на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Липини Луцького району (11 тис. гривень);
5) з бюджету Прилісненської сільської об’єднаної територіальної громади на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Прилісне Маневицького району (11 тис. гривень);
6) з бюджету Дубівської сільської об’єднаної територіальної громади на співфінансування придбання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини в с. Дубове (11 тис. грн) та с. Облапи Ковельського району (11 тис. гривень);
7) з Маневицького районного бюджету на співфінансування капітального ремонту покрівлі Старочорторийської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул.Сокола, 103 у с. Старий Чорторийськ Маневицького району (40 тис.гривень).
За рішенням Камінь-Каширської районної ради від 16 червня 2020 року №46/2 «Про внесення змін до рішення районної ради від 18 грудня 2019 року № 41/4 «Про районний бюджет на 2020 рік» частково зменшується обсяг субвенції з районного бюджету обласному бюджету на співфінансування об’єкта «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів в с. Стобихівка Камінь-Каширського району Волинської області – нове будівництво» на суму 210 тис.гривень. Проєкт реалізується у поточному році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (12 млн 191,4 тис. грн.). Проєктно-кошторисна вартість об’єкта становить 117 млн 710 тис. грн., залишкова кошторисна вартість на 01.01.2020 року – 117 млн 129 тис. гривень. Залишок коштів співфінансування в обласному бюджеті по цьому об’єкту становить 1 млн  10 тис.грн., додаткова потреба – 210 тис.гривень.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський поцікавився, чи не будуть Камінь-Каширські депутати просити компенсувати цю суму за рахунок обласного бюджету. Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк каже, що в районі є є об'єктивні потреби спрямувати свої кошти на інші видатки, але до співфінансування будувництва стобихівської школи там ще повернуться.
Відповідні зміни до бюджетних призначень пропонується провести замовнику робіт – департаменту інфраструктури облдержадміністрації.
Крім того, цим же розпорядженням, передбачено  бюджетні призначення управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації на співфінансування субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Ці асигнування відбуваються     за рахунок   субвенції з бюджету Вишнівської сільської об’єднаної територіальної громади обсягом 11,4 тис. гривень. 
За зверненням департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 01.07.2020 №2357/06-31/2-20 пропонується перерозподілити між місцевими бюджетами невикористаний за 6 місяців 2020 року залишок субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Додаткові кошти обсягом 258,3 тис.грн. спрямовуються бюджетам Камінь-Каширського, Маневицького, Любешівського районів та бюджету міста Луцька за рахунок економії, що утворилась по інших місцевих бюджетах.