Є 14,5 млн, а потрібно понад 53, - фінансовий діагноз нинішньої ситуації в галузі охорони здоров'я Волинь  отримала медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 14 млн 484 тис. грн.  Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики розглянула питання на своєму засіданні та рекомендувала голові ОДА прийняти відповідне розпорядження. Цим документом буде

розподілено ці кошти  між обласним та іншими місцевими бюджетами. Д

о показників видатків обласного бюджету на 2017 рік буде внесено зміни.


Зі слів директора департаменту фінансів  ОДА Ігоря Никитюка, кошти розподілятимуть по районах на зарплати, а також на потреби хворих із нирковою недостатністю та цукровим діабетом. "Багато районів   чекають на цю субвенцію", зауважив пан Никитюк.  Разом з тим, він заявив, що    цих грошей недостатньо, адже заявлена фінансова потреба галузі охорони здоров'я в області – понад 53 мільйони гривень.


Депутати Вячеслав Рубльов та Олександр Бик в ході комісії підняли питання про фінансування Іваничівської ЦРЛ, де є проблеми з виплатою зарплати.

На засіданні комісії були присутні й представники закладу.

Ігор Никитюк пообіцяв, що питання буде вирішене в цьому році, але є свої причини ситуації: "В Іваничівській ЦРЛ на тисячу населення в районі працює 17 працівників. Цей показник більший, ніж в інших районах області. Крім того, ОТГ, які діють на території Іваничівського району спрямували належну їм частину медичної субвенції в Нововолинську міську лікарню, заключивши з нею договір на обслуговування населення.  Тобто виходить ситуація, що Іваничівській ЦРЛ працівники є, а пацієнтів майже нема".