Які сесійні проекти підтримала комісія з питань депутатської діяльності?


  На засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією депутати розглянули низку сесійних проектів рішень. Зокрема, йдеться про проект  програми «Дистанційне обслуговування місцевих бюджетів». Його представляв начальник Головного управління Державної казначейської служби у Волинській області  Михайло-Мирослав Леміщак. З його слів, обласне казначейство обслуговує 2300 розпорядників коштів, яким відкрито 16 тис. рахунків. Щоденно проводиться понад 5 тис. операцій. В зв'язку з цим, в рамках запропонованої програми, в структурі планують оновити комп'ютерний парк та встановити новіше програмне забезпечення. З обласного бюджету просять 585 тис. грн. В казначейській службі порахували, що   ефект від функціонування програми -- приблизно 3,5 млн грн зекономлених щорічно коштів.
Депутати погоджуються, що програма  потрібна. Втім, вони запитують: "Чому саме обласний бюджет повинен фінансувати державну структуру, в той час, коли держава додала навантажень на обласні бюджети?" "Я не готовий проголосувати за цей проект", -- категорично заявив голова постійної комісії Анатолій Вітів. Депутати рекомендували розглянути можливості фінансування програми на засіданні бюджетної комісії обласної ради.
Підтримано проект рішення Про програму інформатизації Волинської області на 2017-2019 роки «Електронне урядування Волині». Але розробникам проекту рекомендовано підготувати до сесії звіт про виконання попередньої аналогічної програми.
Комісія також підтримала ідею депутата Михайла Імберовського, викладену в проекті рішення Про незалежний аудит. Йдеться про проведення незалежних аудитів в закладах обласної комунальної власності. Разом з тим, члени комісії вважають, що потрібно розробити положення, яким буде врегульовано механізм проведення таких перевірок.