Як викорінити булінг в школах? - цитатник "Відкритої влади" 

 Під час програми "Відкрита влада. Область" на тему "Новий навчальний рік: з чим стартуємо?" учасники відповідали на запитання, надіслані на сторінку облради у соціальній мережі Фейсбук. Одне з них поставила питання учасникам депутат облради попередніх скликань, журналістка Валентина Блінова: "Ще одна болюча проблема, про яку в школах воліють сором’язливо замовчувати, - це булінг. Це вже стосується не форми, а змісту виховання. Лихослів’я, агресія і навіть насилля - як ці негативи будуть викорінювати у Новій українській школі, яка має бути Школою доброти і радості, а не сліз, брутальності, зневаги до дитини?"

 

 

Михайло Імберовський - голова постійної комісії  з питань бюджету, фінансів та цінової політики

 Напевне, замало у виховному процесі духовного.  Треба більше пропагувати християнських цінностей. В школі потрібно розповідати про те, що треба любити ближнього, поважати старших. Прості банальні речі, а не гаджети та виховання на американських фільмах. Колись Папа Римський Іоанн-Павло ІІ відзначав радянські мультфільми, як дуже позитивні для виховання дітей. А що дивляться зараз наші діти?

 

 

Юрій Поліщук - перший заступник голови  обласної ради

 Як на мене, булінг - це спільна проблема всіх: і батьків, і педагогів. Якщо в навчальному закладі будуть створені такі умови, куди би дитина пішла з радістю, то не було би ніякого булінгу. Потрібно комплексно підходити до вирішення цієї проблеми. Є ще й психологічна служба в школі. Тобто, якщо всі на своїх місцях працюють якісно, то випадків булінгу не має.

 

 

 

 Любов Ліпич - голова постійної комісії  з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму

 На мій погляд, не можна всю відповідальність покладати на школу. В першу чергу, все починається з сім'ї. Якщо дитина бачить насилля в своїй родині, то вона це переносить на школу. Кожна дитина за основу бере модель поведінки своїх батьків. Тому, почнімо з себе. Батьки, почніть із себе, тоді не матимемо цих проблем.

 

 

 

Петро Савчук - депутат обласної ради

 

 Те, що говорять колеги дуже актуально. Потрібно слідкувати за середовищем, в якому виховується дитина. Інакше, будемо мати непередбачувані результати. Має бути системна робота, організована всіма  ланками. Але, якщо біда сталася, то має бути консолідована швидка реакція. Але потрібно усвідомлювати, що в епоху швидкої індустріалізації, технологій, які випереджають освітні процеси, ми завжди матимемо ризик виникнення таких різних ситуацій. Треба мати заходи протидії та контролю.