Як на Волині святкували День працівників сільського господарства. ФОТО  18 листопада у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка аграрії святкували професійне свято – День працівників сільського господарства.

     На Театральній площі проходила виставка-ярмарок, де свою продукцію презентували агровиробники, підприємства переробної і харчової промисловості, волинські пасічники, а Волинська фондова компанія демонструвала сільськогосподарську техніку. Усю продукцію лучани мали змогу придбати за святковими цінами.

  

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

  

     Сільгоспвиробників Волині прийшли привітати голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, заступник голови обласної ради Роман Карпюк, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт

     На початку заходу присутні вшанували пам’ять учасників антитерористичної операції на сході України, котрі загинули при виконанні бойових завдань, а також висловили вдячність тим працівникам агропромислового комплексу Волині, які боронили і продовжують нині боронити кордони держави від російського агресора.

    

    Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко в своїй промові відзначив, що високу оцінку галузі дав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на святкуванні свята у Києві, адже: «Агропромисловий комплекс в Україні є найбільшим експортером, адже частка сільськогосподарської продукції у цьогорічній структурі експорту держави становить 42,5 відсотки, другим за величиною роботодавцем – 3 мільйони робочих місць та третім – за розміром внеску у валовий продукт країни, що становить 13,7 відсотка».

     - Агропромисловий комплекс Волині робить значний внесок у справу гарантування продовольчої безпеки держави, про що свідчать показники розвитку галузі. У 2017 році обсяги виробництва сільськогосподарської продукції усіх категорій господарств зросли на 3,6 відсотка до відповідного періоду минулого року. Вироблено продукції більш ніж на 6 мільярдів гривень. Четвертий рік поспіль валове виробництво зернових культур перевищило один мільйон тон, - зазначив очільник головного аграрного відомства області.

     На завершення виступу, Юрій Горбенко висловив щирі слова подяки усім, хто причетний до роботи агропромислового комплексу області, за їхню працелюбність і відданість справі та наголосив – докладемо максимум зусиль, аби й надалі забезпечувати стабільний розвиток цієї галузі на Волині.

  

 

     Під час урочистостей, Володимир Гунчик вкотре наголосив, що агропромисловий комплекс – провідна галузь економіки Волині, адже виробляє 35 відсотків валового продукту області. 50 відсотків зернових – іде на експорт. Це кропітка щоденна робота кожного аграрія, від одноосібника до великих мегакомпаній.

     - У переддень свята, хочу низько вклонитися і подякувати вам за ту роботу з підтримки військових, яку ви проводите. Адже серед аграріїв області – величезна кількість волонтерів. Наші агропромислові комплекси роблять усе для того, щоб сприяти і підтримувати обороноздатність країни. Нам – нелегко. 10 тисяч волинян відслужили або служать в Українському війську. 80 відсотків цієї кількості– жителі сільської місцевості, котрі мали б вирощувати хліб, його переробляти. Однак, штурвал комбайну їм довелося замінити зброєю, - зауважив Володимир Гунчик.

     За досягнуті успіхи у праці, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу області та з нагоди професійного свята, очільник облдержадміністрації вручив аграріям нагороди від облдержадміністрації – Почесні грамоти і подяки.

 

  

 

  

     З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови обласної ради Роман Карпюк, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф.

     Пісенні і танцювальні композиції працівникам ланів дарували народний артист України Богдан Сташків, заслужені артисти України Олеся Пасічняк та Алла, творчі музичні та художні колективи області.