Врегулювання земельних питань на території Світязької сільради гальмує відсутність генерального плануВ управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації розглянули запит депутата обласної ради Віктора Радчука щодо укладання договору земельної ділянки» та надали наступну відповідь:
" 1. Щодо питання укладання договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до пункту 2 статті 123 Земельного кодексу України особа,
зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначається орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
2.    Щодо питання виділення землі для обслуговування житлових квартир та будинку.
Відповідно до статей 38-39 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування. Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Відповідно до статті 173 Земельного кодексу України проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів.
Тому, для вирішення питання необхідно розробити генеральний план села Світязь, проект землеустрою щодо зміни меж населених пунктів за умови включення цих земельних ділянок в межі генплану. Додатково повідомляємо, що генеральний план села Світязь розробляється.

Всі запити Віктора Радчука

Всі депутатські запити та запитання з реагуваннями на них