Волиняни вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФОТО

Із нагоди шостої річниці кривавого розстрілу учасників Революції гідності на Майдані в Києві у Луцьку організували пам’ятні заходи.

Сотні  лучан – представники влади, священнослужителі, громадські діячі, родичі та друзі загиблих і просто небайдужі – зібралися 20 лютого на меморіалі «Вічна слава» біля пам’ятника волинським Героям Небесної Сотні, аби помолитися за загиблих і вшанувати їх хвилиною мовчання.

Нагадаємо, саме 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день шість років тому під час Революції гідності в Києві силові підрозділи режиму Віктора Януковича розстрілювали протестувальників, які вийшли на Майдан відстоювати свої ідеї. За день близько 100 людей віддали життя в боротьбі за свободу, згодом їх назвали Небесною Сотнею. Усіх волинян, які померли в результаті кровопролитних протистоянь на Майдані, згадали поіменно. Очолив панахиду настоятель луцької парафії Преподобного Іова Почаївського, військовий капелан Олександр Вронський.
«Ми вкотре приходимо на це святе місце, щоб вшанувати пам'ять полеглих Героїв Небесної Сотні. Зокрема, ми часто приходимо на могилу Василя Мойсея, якого ми особисто знали. Ми не просто приходимо, щоб молитовно вшанувати їх, ми ще й їхнім прикладом надихаємося в подальшій боротьбі. Мені особливо тяжко говорити в сьогоднішній день, бо я шість років назад був із Василем Мойсеєм і першим подав звістку про те, що його вже немає», – пригадав священнослужитель.

Він наголосив, що згадувати ті хвилини й досі дуже моторошно, адже «ти ніби знову переживаєш цей день, який уже пережив шість років тому».

«Ми віримо й надіємося, що їхня жертва не буде марною. Вони долучилися до небесного легіону і сьогодні споглядають на нас із небес, на те, як ми себе поводимо і чи продовжуємо боротьбу та розбудовуємо Україну», – звернув увагу Олександр Вронський.
Опісля звершення молитви до присутніх звернувся брат загиблого учасника Євромайдану, Героя України Василя Мойсея Роман Мойсей.

«Цей день – важкий для нас і всієї України. Хлопець, брат, друг, побратим, син пішов у вічність. Чому пішов? Він не хотів вмирати, він хотів мати трьох дітей, він хотів розбудовувати цю державу, і коли вже зрозумів, що вирушає у вічність до Бога, він сказав: вибачте, я вас всіх люблю, всіх, хто живе в цій державі. Він пролив свою кров не тільки для мене, а для нас усіх. Будьте гідними тієї крові, яку проливають Герої повсякчасно», – сказав Роман Мойсей.
Він зауважив, що українці, на жаль, призабули події шестирічної давнини і знову наступають на ті самі граблі: «Нам замилюють очі… Допоки ми не будемо відстоювати свої права, боротися так, як Василь, ми не збудуємо своєї держави».

Згодом лучани поклали квіти до пам’ятника волинським Героям Небесної сотні.
Використано інформацію ІА "ВОЛИНСЬКІ НОВИНИ"