Волинську обласну раду прийняли до Асоціації органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів" Про це повідомив виконавчий директор Асоціації Геннадій Друзенко.  "Шлях Гедиміновичів" був ініційований у грудні 2012 р. рядом українських міст, музеїв та історико-культурних заповідників, історично пов'язаних з культурною спадщиною Великого Князівства Литовського, Руського і Жемайтійського та династією Гедиміновичів.  Асоціація органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів" була створена 10 травня 2013 р. на установчих зборах Асоціації в м. Хотин уповноваженими представниками міст-засновників: Хотин, Луцьк, Кам'янець-Подільський, Острог та Ізяслав. Було ухвалено Статут Асоціації. Президентом Асоціації обрано Луцького міського голову Миколу Романюка, віце-президентами — Кам'янець-Подільського міського голову Михайла Сімашкевича та Хотинського міського голову Геннадія Варгуляка. З відомих політичних, громадських, культурних діячів була створена Опікунська рада міжнародного проекту "Шлях Гедиміновичів". У рамках міжнародного проекту Асоціація підписала Меморандуми про співпрацю з литовськими Каунасом і Тракаєм, Новогрудським і Лідським районами Білорусі та польським Любліном, а також Черкаською та Хмельницькою областями України.
Волинська обласна рада прийняла рішення про вступ до Асоціації 1 жовтня 2013 року. Аналогічні кроки зробили і органи місцеволго самоврядування у  м. Старокостянтинів,   м. Корець і м. Славута. 19 лютого очікується підписання Меморандуму про співпрацю з муніципалітетом Укмергеського району (Литва).
     Пан Друзенко повідомляє, що на останніх Зборах Асоціації, що відбулися у Кам'нці-Подільському  був ухвалений план дій та бюджет Асоціації  на поточний рік. Членський  внесок Волинької обласної ради у 2014 році становитиме 50 тис. грн. Учасники зборів домовились, що члени Асоціації  сплачуватимуть внески поквартально. Відповідно, перший транш від Волинської облради у розмірі 12,5 тис. грн. потрібно сплатити  до кінця березня.