Волинська обласна рада у вишиванках 

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Цьогоріч це міжнародне свято випало на 21 травня. Його головне покликання  -  збереження прадавніх народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку. Цієї традиції дотримуються й депутати та працівники виконавчого апарату Волинської обласної ради.

Фоторепортаж можна переглянути на сторінці Волинської обласної ради у соціальній мережі Фейсбук.

 

Довідково:

Ідею святкування Дня вишиванки ще в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. У перші роки спочатку це свято проходило локально, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського рівня: до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Цікаві факти про вишиванку.

  • Українська вишиванка має давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. За свідченням Геродота вишивкою свій одяг оздоблювали ще скіфи, які довгий час проживали на території України.
  • Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, а були своєрідним оберегом, що захищав від злих духів. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками так, щоб малюнок торкався тіла і для кожного ритуалу була особлива вишиванка.
  • Першим модником, який поєднав вишиванку з буденним одягом, а саме з піджаком, був Іван Франко. У такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
  • Кожен регіон України має свої особливості вишиванок, що відрізняється від інших фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.
  • Узори вишивки можна поділити на три великі групи: геометричні, рослинні і тваринні (зооморфні) орнаменти. Рослинні традиційно вишивали на жіночому вишитому одязі, геометричні – на чоловічому. Єдиний рослинній орнамент, який міг прикрашати чоловічу вишиту сорочку, – листя дуба – символ сили і мужності. Орнаментом, який однаково підходить всім, і дорослим, і дітям, є восьмикутна зірка. Вона символізує сонце, образ Творця, єдиного духовного початку всього живого.
  • Колір сорочки та узору також має значення. Білий – символ світла і чистоти; червоний – любов, кров, вогонь; синій – колір води, а жовтий – символ сонця. Лише до чорного наші прадіди ставилися по різному. В одних регіонах його вважали кольором смерті, в інших, навпаки, асоціювали чорний колір із землею, а значить щедрим врожаєм і багатством.