Волиньраду могли "слухати" спецслужби (Відео)Відео.

 На 19 сесії 4 квітня  під час  слухання питання  Про зміни до обласної Програми протидії тероризму на 2017 — 2018 роки голова облради Ігор Палиця повідомив, що у приміщенні облради  під дахом будівлі виявили невідому апаратуру.

  Обладнання  було у відкритому вигляді на технічному поверсі будинку біля виходу на дах, де все вкрите товстим шаром пилу.

Проте безпосередньо на кейсі, в якому знаходилися пристрої,  пилу майже немає.

Вочевидь,   апаратурою хтось у потрібний момент користувався.  

Голова облради зауважив,   є припущення, що  знайдене обладнання підсилює сигнал "жучків", встановлених для прослуховування    облради.  Всі присутні в сесійній залі мали змогу побачити обладнання на світлинах, яку були продемонстровані.  

Ігор Палиця попросив прокоментувати побачене  начальника УСБУ у Волинській області Юрія Фелонюка, який доповідав на сесії. Однак, очільник  СБУ в області  відповіді на питання, чия апаратура і яку функцію вона виконує не знав.  

Пізніше Нацгвардія офіційно заявила, що власником обладнання   і використовує його   для ретрансляції сигналу між раціями. Між тим, на схемі роботи, окрім рацій, чітко вказані й інші невідомі передавальні пристрої.  В Нацгвардії переконують, що звертались за погодженням про встановлення репітера та отримали його.  

На місце події прибули патрульна поліція та слідчо-оперативна група. Проте пристрій не вилучали, а лише оглянули на предмет наявності вибухонебезпечних елементів. Не забирали пристрій і нацгвардійці, хоча саме їм, як вони стверджують, належить це обладнання.

Після завершення сесії працівники УСБУ у Волинській області вилучили ретранслятор Нацгвардії. На місце знахідки прибули   командир військової частини 1141 Національної гвардії України Василь Гуртовський та начальник слідчого відділу управління СБУ у Волинській області Олександр Хитрик.  

 

 

та інші передаючі пристрої, на яких немає позначок. Зокрема, 4 елементи без позначки, які цілком можуть бути прослуховуючими пристроями  .

Загалом, завдання репітера (ретранслятора) – приймати малопотужний сигнал, підсилювати його та передавати на приймаючу станцію. Джерелом сигналу може бути як рація (саме для цього, зі слів Нацгвардії, і ставили пристрій), так і невеликий прослуховуючий пристрій, який передає радіосигнал. В силу своїх мініатюрних розмірів «жучки» не можуть передавати потужний сигнал, а тому без «послуг» ретранслятора в цьому випадку – не обійтись.

Поруч на схемі – два автомобілі з позначками антен. Один з них легковий, інший – вантажний. Які завдання вони виконували і для чого їм передавальні елементи – невідомо, проте така схема часто використовується для комплексного зовнішнього спостереження за об’єктами, коли є необхідність переміщуватись по заданому периметру.

Обладнання регулярно проходило технічне обстеження. Проте тільки до моменту, поки потрапило в облраду. Адже в технічному паспорті є відповідні відмітки кожного місяця тільки до літа 2016 року – саме тоді, коли його встановили у Волиньраді. Керуючий справами виконавчого апарату облради Дмитро Дубняк зазначив, що на запитання про те, чому цих відміток немає, нацгвардійці відповіли: «Для вас це так принципово?».  

Силовики,  які вилучали обладнання, показали представникам Волиньради  лише технічний паспорт установки, з вказаним серійним номером. Проте віднайти відповідний «серійник» на пристрої не вдалось – спочатку його буцімто не знали де знайти, а спеціаліст зі зв’язку, якого викликали на місце, заявив, що для цього потрібно розбирати установку, чого так і не зробили.

 Зауважимо також, що  силовики  постійно з кимось консультувалися по телефону.

  Саме рішення все ж таки забрати обладнання прийняв Олександр Хитрик. Тобто відправилося воно в СБУ, а не в  Нацгвардію.