Волинь з обласним бюджетом на 2019 рік (відео)Обласна рада розглянула проект Про обласний бюджет на 2019 рік, який розробив департамент фінансів ОДА. Директор департаменту Ігор Никитюк пояснив  нинішні особливості формування осоновного кошторису області на наступний рік. Він також повідомив, що бюджетна комісія запропонувала зміни до проекту. Йдеться про інше бачення депутатів розподілу 25 млн грн. "Департамент не встиг розглянути та опрацювати ці пропозиції", - повідомив Ігор Никитюк. ВІДЕО.

Задати питання доповідачу виявили бажання семеро депутатів.

Валерій Дунайчук запитав, чи вплине на ситуацію з дорогами, пропозиція бюджетної комісії  зняти понад 300 млн грн з дорожнього фонду. Ігор Никитюк пояснив, що ці кошти не знімаються, а залишаються не розподіленими. У той же час, в бюджеті залишаються кошти на утримання доріг в зимовий період. Нагадуємо, в дорожньому фонді проектом бюджету передбачено майже 500 млн грн.

Віктор Козак закликав голову бюджетної комісії пояснити, з чим пов'язане коригування проекту обласного бюджету. Він також критикує депутатів, які пропонують виділяти субвенції районним бюджетам та бюджетам ОТГ на розвиток інфраструктури.

Петро Савчук критикував практику провдення бюджетних слухань в обласній раді. Він нагадав, що депутати працюють в облраді на громадських засадах і не мали змоги відірватися від основної роботи для участі в бюджетних слуханнях.

Ігор Никитюк пояснив, що проведення бюджетних слухань передбачено бюджетним регламентом обласної ради. Крім того, він вважає, що депутатам корисно брати участь у таких заходах.

Петро Савчук також запитав, чому не передбачені кошти на відновлення та укріплення будівлі Любешівського коледжу. Він  заявив, що КП "Волиньпроект" затримує проектно-кошторисну документацію проведення таких робіт. Ігор Никитюк нагадав, що в нинішній проект  бюджету не орієнтований на капітальні видатки, а здебільшого на захищені статті.

Сергій Слабенко запитав, чи пропозиції бюджетної комісії щодо змін проекту бюджету є законними.

Ігор Никитюк сказав, що рішення постійної комісії в ОДА поки немає, тому відповідь на питання можна буде після відповідного аналізу.

Михайло Імберовський подякував працівникам департаментів ОДА за участь в бюджетних слуханнях та засіданнях постійних комісій, які розглядали бюджетне питання. "Вважаю, що бюджет - нормальний. Вчасно внесений. І нехай це буде за практику", - додав пан Імберовський.

Валентин Чернецький говорив про те, що аграрний сектор є важливим сегментом в наповненні обласного бюджету. Тому він критикував пропозиції бюджетної комісії зменшити видатки на регіональну  програму розвитку АПК Волині.

Потому взяв слово голова ОДА Олексадр Савченко.

Він заявив, що внесенй проект бюджету був продуманий та збалансований. Губернатор критикував депутатів на прозиції зменшити видатки для перинатального центру, для галузі фізкультури та спорту. "Я використаю будь-які можливості для того, щоб встановити справедливість", - заявив очільник виконавчої влади. В кінці свого виступу від закликав депутатів до толерантності та поваги.

Голова бюдженої комісії Ірина Вахович висловила позицію очолюваного нею дорадчого органу. Вона нагадала, що в 2018 році було підтримано чимало закладів обласної комунальної власності з обласного бюджету. "Це наша велика перемога. Через те, ми провели бюджетні слухання в цьому періоді і попередньо повідомили про це всі зацікавлені сторони. Графік слухань можна було коригувати. Ми продуктивно працюємо з усіма структурними підрозділами ОДА, особливо з департаментомм фінансів. Після бюджетних слухань нами були сформовані пропозиції. На 2019 рік потрібно майже 700 млн грн, аби вірішити всі нагальні питання. Такими є результати слухань. Ми всього виділити не можемо, але кілька кричущих проблем потрібно вирішити. Пропозиції бюджетної комісії до проекту основного кошторису - це колегіальне рішення, але проситиму проголосувати за основу бюджет в редакції департаменту. Перинатальний центр. Сума в 17 млн грн, яка знімається з цього закладу буде поновлена при розподілі вільних залишків. Те ж саме стосується галузі фізкультури. Але зауважу, що в 2016 році на цю галузь виділялося 21 млн грн, а нині пропонується 47 млн грн. Це - великй ріст. Галузь повністю фінансується з власних доходів обласного бюджету.  Пан Чернецький говорив, що ми не підтримуємо АПК. Але ми започатковуємо новий підхід у фінансуванні цієї галузі. Йдеться про конкурс інвестиціних проектів", - пояснила Ірина Вахович.

 

Задати питання Ірині Вахович виявили бажання 8 депутатів.

Володимир Бондар критикував політику виділення коштів на регіони. Він вважає, що депутати упереджено розподіляють це фінасування, надаючи перевагу своїм округам, а , скажімо, на Ратнівський район гроші бюджету не виділяються.

Ірина Вахович відповіла, що звернень з Ратнівського району не було. Разом з тим, вона розповіла про упереджені підходи виконавчої влади при визначенні об'єктів для фінансування з ДФРР.

Валерій Дунайчук зауважив, що в  пропозиціях бюджетної комісії  є технічні описки. Головуючий на засіданні Олександр Пирожик запевнив, що помилки будуть виправлені.

Святослав Кравчук подякував бюджетній комісії за продуктивну роботу. Разом з тим, він критикує зменшення видатків на перинатальний центр. Він також говорив про те, що потрібно було покликати на засідання керівника цього закладу, щоб почути його позицію.

Сергій Слабенко наголосив, що вивчав Бюджетний кодекс України. " В мене виникає питання, чи ваші пропозиції повністю відповідають законодавству Ураїни", - задав питання депутат Ірині Вахович.

Голова бюджетної комісії відповіла, що всі пропозиції бюджетної комісії абсолютно законні.

Костянтин Зінкевич нагадав колегам, що запити, які підтримуються більшістю голосів є першочерговими при формуванні бюджету. Він подякував бюджетній комісії, що вона виконала таку регуляцію.

Михайло Бегаль назвав пропозиції змін до проекту бюджету політичним замовленням.

Віктор Козак закликав Ірину Вахович зняти з розглду проект бюджету в редакції комісії.

За основу проекту бюджету в редакції ОДА проголосувало 44 депутати.

Голова бюджетної комісії запропонувала  підтримати пропозиції бюджетної комісії. За цю пропозицію проголосувало 40 депутатів. Вячеслав Рубльов запропонував, щоб в проекті передбачити звітність у освоєнні видатків на спортивні федерації. Ця пропозиція також підтримана.

Потому депутат Володимир Бондар заявив, що бюджет приймається з порушенням процедури оскільки не було обговорення. Більшість депутатів не погодилися на повернення до обговорення питання.

За рішення в цілому з підтриманими пропозиціями проголосувало 40 депутатів.