Волинь вшановує свою славетну землячку - Лесю УкраїнкуСьогодні, 25 лютого 2021 року, виповнюється 150 років від дня народження української письменниці, перекладачки, фольклористки та культурної діячки - Лесі Українки.
В обласному центрі Волині цього дня відбулась низка культурних та мистецьких заходів. Відзначення поважного Ювілею письменниці розпочалось біля пам'ятника Лесі Українці, що на Театральному майдані Луцька. Покласти квіти до підніжжя її монументу та вклонитись її пам'яті прийшли сотні небайдужих краян, керівництво області та міста, депутати, студентська та учнівська молодь,  духовенство, а також творча інтелігенція.  
Опісля, у приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка розпочалось мистецьке театралізоване дійство із назвою: "Під Лесиним небом".

Своїми виступами гостей свята вражали творчі колективи будинків та палаців культури з різних куточків області, актори облмуздрамтеатру, юні учасники аматорського ансамблю танцю "Волиняночка" Палацу культури міста Луцька, заслужена артистка України Алла Опейда, а також Волинський державний академічний народний хор.  
Присутній на заході заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт передав усім присутнім вітання від очільника головного представницького органу краю Григорія Недопада та від усіх депутатів обласної ради.
"Сьогодні ми відзначаємо прекрасний ювілейний день, адже виповнюється 150 років від дня народження нашої - Лесі Українки. Вона стала діамантом української літератури, який на наше щастя і гордість, шліфувався саме волинської красою, волинською природою, волинськими талановитими людьми, уособленням яких - є Леся Українка. Кожна нація, кожен народ оцінюється світом по своїх здобутках, по свої найкращих синах і доньках, по своїх творчих надбання. Так от сьогодні увесь світ сьогодні сприймає Україну через призму творчості Лесі Українки. І нам є чим пишатись, адже вона осяяла шлях для розвитку української літератури, творчості та мистецтва. Вона показала, що можна сміятись, коли хочеться плакати, що треба боротись, коли в інших опускаються руки, треба творити, коли в інших депресія. І цим довела, що це її дух - український всепереможний дух, що є насправді геніальним", - наголосив він.
У приміщенні облмуздрамтеатру усі охочі мали нагоду оглянути виставки виробів майстрів народного мистецтва "Лесина Волинь", а також літературну експозицію під назвою: "Леся Українка: високе світло імені та слова".