Вогники свічок, як душі вбитих: у Луцьку молилися за жертв геноциду. ФОТОРЕПОРТАЖВ обласному центрі Волині загальнонаціональний День пам’яті жертв Голодоморів в Україні вшанували покладанням квітів та панахидою.

Сьогодні, 28 листопада, в четверту суботу останнього осіннього місяця ми згадуємо українців, які загинули від організованого радянською владою голоду. Голоду, якого могло б і не бути, якби не цілеспрямована воля.

Цьогоріч карантинні обмеження внесли корективи у проведення скорботних заходів. Однак, незважаючи на це та погану погоду, помолитися за душі невинно убієнних зібралося досить багато людей.

Спочатку представники міської та обласної влади, депутати, освітяни, небайдужі громадяни піднесли квіти до пам'ятника Християнському милосердю волинян, що розташований на території Хресто-Воздвиженської церкви.

Затим процесія перейшла на Замкову площу, де квіти та символічні свічки було покладено до пам'ятника жертвам політичних репресій.

Після панахиди, яку відправив митрополит Луцький та Волинський Михаїл, усі присутні ще раз під час загальнонаціональної хвилини мовчання молилися за душі померлих від голоду. Символічний хрест, викладений із запалених лампадок, що їх принесли люди, нагадував про мільйони українців, які загинули від голодоморів.

Не забувати цю трагічну сторінку нашої історії закликав і Луцький міський голова Ігор Поліщук: «Про це важливо пам’ятати, для того, аби таке в житті більше ніколи не повторилося. Розповідати дітям, внукам про цей страшний злочин проти людства. Про мільйони закатованих українців, яких морили голодом, які загинули тільки через те, що були українцями. І ми маємо зробити все, що в наших силах, аби такого більше не допустити».

За матеріалами ІА"Волинські новини"