Визначено перелік природоохоронних заходів у 2019 році (відео)Сьогодні засідала постійна комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Депутати погодили розподіл природоохоронних заходів у 2019 році, який запропонувало управління екології та природних ресурсів ОДА. Здебільшого йдеться про перелік заходів, на які виділятимуться кошти обласного бюджету у співфінансуванні з місцевими бюджетами. Сума коштів обласного бюджету - 3 млн 138 тис. грн. Крім цього, в рамках заходів передбачено 800 тис. грн управлінню екології на розроблення проекту Регіонального плану управління відходами до 2030 року. Також передбачено майже 2 млн грн депаратаменту регіонального розвитку та ЖКГ на реконструкцію селищного водозабору смт Люблинець Ковельського району. Загальна сума коштів обласного бюджету, яку планують потратити на природоохоронні заходи в 2019 році - 5 млн  922 тис. грн.

В ході обговорення питання піднімалася тема Шацьких озер. Зокрема, йшлося про причини обміління озера Світязь.  ВІДЕО.
 Голова Шацької райради Сергій Карпук нагадав, що упродовж багатьох років причиною проблеми називають розробки Хотиславського кар'єру на території Білорусії. Але він зауважив, що цю весію відкидають німецькі спеціалісти, які проводили свої дослідження.   Вони вважають, що обміління найбільшого озера України  спричиняє   циклічність рівня води, що існує в природі. Крім того, закордонні фахівці нарікають на   зміни в кліматі. Між тим,   виправити ситуацію можна, відремонтувавши гідротехнічні споруди.
Начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук переконує, що ремонтні роботи потрібно проводити комплексно на території Шацького та Ратнівського районів.

Голова постійної комісії Василь Столяр запропонував, щоб виконавча влада розробила на внесла на розгляд ради відповідну програму. Він також зауважив, що в минулому році Волинь отримала порівняно невеликі кошти з державного бюджету на підтримку водного господарства. При загальному бюджеті в 150 млн грн, до нашої області, яку називають озерним краєм, було спрямовано всього 1,5 млн грн. Депутати вважають, що на такі заходи як ремонт гідроспоруд на Шацьких озерах мали би виділятися кошти ДФРР.

Між тим, вирішили й як запустити процес з ремонтом гідроспоруди, яка може врятувати головну перлину України. Вона розташована на межі Пульмівської та Шацької селищної ради. Рекомендовано, щоб об'єкт взяла на баланс Шацька ОТГ і з коштів, які виділяються їй на зариблення озер, виготовила проектно-кошторисну документацію ремонтних робіт.   Зі слів, начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Дмитра Новохатського  на ПКД потрібно 50 тис. грн.   Вони виділятимуться на умовах співфінансування 50% від загальної суми з обласного та стільки ж з місцевого бюджетів.
Більше фото