"Відкрита влада" - цитатник. Про профілактику та щепленняНайголовніші висловлювання про медичну реформу в програмі "Відкрита влада. Область" на тему: "Дитяче здоров'я - майбутнє нації".

Відео.

Батьки повинні бути відповідальними...
Володимир Кучер - депутат обласної ради
" Мені  цікаво підняти питання , чи повинні всі діти вакцинуватися і чи є якась гарантія якості цієї процедури".

"Батьки повинні бути відповідальними і медицина повинна базуватися на профілактиці, але не завжди вакцина - це панацея від хвороб".

 


Михайло Бегаль - депутат обласної ради
"Є чимало випадків, коли не вакциновані діти помирають".

 Коли   багато вакцинувань одночасно, то дитині   імунологічно важко...
Людмила Тимощук - голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства
" Найкраща профілактика всіх інфекційних захворювань - це вакцинація. Всі  щеплення  повинні відбуватися за графіком, бо коли він порушується, то не добре. В моїй практиці, буває, що батьки відмовляються від вакцинації. Я їм пояснюю: "Через місяць ви прийдете робити це щеплення, але вже порушите  графік . Коли   багато вакцинувань одночасно, то дитині   імунологічно важко. Чому ви про це не хочете зараз подумати?"

"Ми, лікарі , відповідальні за проведення щеплень. Кожна вакцина має сертифікат. Кожна вакцина перевірена. Ми відповідаємо за це. Українські телеканали розповсюджують дуже багато негативної інформації. Летальні випадки були через те, що не дотримувалися всі умови проведення щеплень".  

Якщо батьки відмовляються від вакцини, то порушують права своєї дитини, прописані в Конституції...
 Людмила Рожко - головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я ОДА
"Добре, що наша держава має календар щеплень,який оптимальний для дитини сьогодні. Нам можуть позаздрити сусіди".

"Вакцинацію категорично підтримую. На сьогодні, якщо є можливість попередити інфекційне захворювання, а його можна попередити простим методом - вакцинацією. Чому дитина повинна ним хворіти? Нема таких випадків, щоб діти гинули від вакцини. Якщо батьки відмовляються від вакцини, то порушують права своєї дитини, прописані в Конституції.  Крім того, є ще й інші Закони. Скажімо, Закон "Про охорону дитинства", де записано, що батьки відповідають за здоров'я дитини і виконують рекомендації лікарів. Xому сьогодні повинні лежати в  стаціонарах діти і лікуватися від кору?"

 "Дуже багато розмов, в тому числі й серед лікарів, з приводу відміни різного роду довідок і всього іншого для школи. Так дійсно, дитина йде в школу і отримує  довідку форми № 086-1. Інших документів не потрібно. При цьому, батьки дають згоду на внесення діагнозу в цю довідку. Ще має бути довідка про щеплення".

"Діти проходять щорічно медичний профогляд. Так буде й надалі. Так є всюди".
" Якщо вести мову про планові обстеження, то бажано робити розширений аналіз крові".

"Будь-яке втручання для дитини - це емоційна психотравма. Так в нас є батьки, які ходять по різних лабораторіях і порівнюють аналізи. На жаль, є й так ситуація. Але лікар-педіатр має сказати: "Не треба! Зупиніться! Це - зайве!".

"Чи можна пройти медогляд в обласній дитячій лікарні? Варто пам'ятати, що це - все ж таки третинний рівень медичної допомоги, і   це - лікарня одна на область. Її не можна перенавантажувати. У нас навіть обласний центр немає дитячого відділення. Ми - дуже особлива область".

 


 В кожній віковій категорії дитина сама про себе розкаже...

 Сергій Ляшенко - головний лікар Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання
 "Найперше має бути огляд педіатра. В чому специфіка педіатрії? В кожній віковій категорії дитина сама про себе розкаже. Розкаже її шкіра, її зовнішній вигляд. Навіть, якщо дитина не вміє говорити. Педіатр в усьому легко зорієнтується, а потім вже виробиться алгоритм дій".

"Чи можна пройти медогляд в обласній дитячій лікарні? Якщо говорити в юридичній площині, то такий огляд має робити лікар первинної медицини. Але, якщо дитина потребує обстеження в нас, ми не відмовляємо".


 ...щоб на рівні Верховної Ради ввели відповідальність батьків за відмову від щеплень
Сергій Сівак -  заступник голови   постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства  
 "Батьки зобов'язані робити профілактичні огляди щорічно, або в мірі необхідності. Але в нас  така система координат... Якби ми мали страхову медицину, то батьки були б зобов'язані водити дітей на профогляди".

 "Тема вакцин дуже актуальна. До 2008 року ми мали стабільність в цьому питанні. Потім держава занедбала   ситуацію, вакцини перестали завозитися. В нас на Закарпатті з'явився поліоєміліт, якого Європа не бачила десятки років, тоді всі почали бити в дзвони. Але останнім часом ситуація налагодилася. Але маємо іншу проблему. Чимало людей взяли собі за постулат, що вакцинуватися не потрібно. Ми ратували за те, щоб на рівні Верховної Ради ввели відповідальність батьків за відмову від щеплень. Таке є у Польщі".