"Виділено скудний бюджет, а зроблено по-європейськи", - депутати про ремонт тубдиспансеру 

ФОТО

Сучасне приймальне відділення європейського рівня з дотриманням усіх умов інфекційного контролю, - такий результат маємо від вкладених з обласного бюджету 1,5 млн грн на ремонт обласного фтизіопульмонологічного медичного центру. Проінспектувати результати роботи ремонтників до закладу приїздили сьогодні голова обласної ради Ірина Вахович, перший заступник голови Юрій Поліщук та депутати облради.

У тих, хто бачив тубдиспансер, до ремонту, є з чим порівнювати. Сьогодні тут комфортно перебувати і медперсоналу, і пацієнтам.

Робочі місця медиків обладнані комп'ютерами. Для пацієнтів є пристойні санітарні приміщення з душем. Медики пояснюють, що це потрібно, насамперед,  для  безпритульних хворих, а таких з ознаками туберкульозу   потрапляє немало. Окремо обладнали приміщення  для прийому дітей.

 Комфортно  й у спеціалізованих  локаціях для засуджених: є душ, туалет, комфортне ліжко. Обладнуючи ці кімнати, подбали й про поліцейських , які  охоронятимуть засуджених. Йдеться і про безпеку, і про комфорт правоохоронців.

 Вирішується ще одна глобальна проблема тубдиспансеру - ліфт. Зі слів директора КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради Івана Нискогуза, він вже закуплений і буде встановлений до серпня цього року.

Кипить робота й на 4 поверсі, де буде відділення для паліативних хворих. "На ремонт відділення також виділено 2 млн грн. Вже проведено освітлення, буде хороша система вентиляції та опалення. Роботи дещо сповільнює коронавірус, який вніс свої корективи. Але я був би надзвичайно вдячний громаді і депутатам, якби нам вдалося завершити ремонт 4 поверху. Для цього потрібно додати з обласного бюджету 5 млн 300 тис. грн", - пояснив Іван Нискогуз

 Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський вважає, що ті кошти, які виділені для закладу вже, використані ефективно. Крім того, він нагадує, що в попередні роки облрада виділила 600 тис. грн  на заміну вікон тубдиспансеру, а ці видатки в майбутньому ще й окупляться на економії енергоносіїв.

 Загалом, усі присутні депутати запевняли, що задоволені хорошими позитивними змінами в тубдиспансері  за короткий період часу. Івана Нискогуза називають   ефективним менеджером.  

 "За такими керівниками майбутнє", - вважає депутат Олександр Омельчук. "Задоволений тим, що ми  обираємо керівників закладів через конкурс. На прикладі тубдиспансеру бачимо, що є    разючі зміни: виділено скудний бюджет, а зроблено по-європейськи", -- додає Анатолій Вітів.

"Тішуся тим, що наша каденція серйозно взялася за медичні комунальні підприємства.  В тубдиспансері був жах, а сьогодні бачимо   відремонтоване відділення європейського рівня", - резюмував побачене Юрій Ройко.

Ще одне важливе завдання залишається для менеджменту тубдиспансеру - сам фасад. Цю проблему депутати сподіваються вирішити завдяки співфінансуванню з ДФРР.