Відбувся прес-клуб на тему: "Чи стане Волинь курортною зоною?",-- фото, аудіоЗавантажити аудіо

Учасники прес-клубу:

1.     Войтович Володимир Іванович — голова обласної ради;

2.     Вітер Валентин Степанович – заступник голови обласної ради;

 3. Кашева Лілія Петрівна — начальник відділу з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

4. Касарда Валентина Іванівна —  секретар постійної  комісії;

5. Гобод Оксана Михайлівна — заступник директора департаменту соціального захисту облдержадміністрації;

6. Донець Віталій Вікторович — директор санаторію «Турія»;  

    7.  Лукашук Леонід Олександрович — Журавичівський сільський голова;  

8. Заклекта Анатолій Йосипович — заступник директора обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;  

 9.  Кальчик Олег Васильович --  

Інформаційні довідки:

                Волинський санаторій «Лісова пісня» розташований на березі мальовничого озера Пісочне у Шацькому національному природному парку. Чисте лісове повітря  та джерельна вода озера з великим вмістом срібла та гліцерину приваблюють туристів з усіх куточків України та ближнього і дальнього зарубіжжя. Оздоровниця розрахована на 400 місць.  В санаторії лікують захворювання:  серцево-судинної системи; органів дихання;   шлунково-кишкового тракту;  опорно-рухового апарату та хребта (нетуберкульозного характеру);  периферичної та центральної  нервової системи;   ендокринної системи;  шкіри (псоріаз).  

            На межі двох областей – Рівненської та Волинської – розташовано санаторій матері та дитини   «Пролісок». Знаходячись на території регіонального ландшафтного парку, в екологічно чистій зоні, санаторій приймає на лікування та відпочинок дітей та дорослих.   «Пролісок» має унікальні діагностичну та лікувальну бази.  У лікувальному комплексі санаторію запроваджено більше сорока різноманітних  процедур. Адже показаннями для лікування є захворювання ендокринної системи, органів травлення, сечостатевої системи, захворювання органів дихання, хвороби опорно-рухового апарату та нервової системи.   Гордістю санаторію   є власне джерело цілющої мінеральної води. Хлоридно-натрієво-бромну виду застовують для внутрішнього та зовнішнього вживання. Активно використовують водолікування за допомогою кисневих, гальванічних, лазерних та хвойних і перлинних ванн, різноманітних видів душу(Шарко, циркулярний, висхідний), підводний душ-масаж, та кишкові зрошення. До послуг відпочиваючих сауна та світломузикальний басейн.

              «Турія» - санаторій матері та дитини. Розташований  у місті Ковелі. Дорослі та діти приймаються на оздоровлення та лікування упродовж року.   Санаторій розрахований на 300 ліжко-місць, спеціалізований для лікування хворих з патологією органів дихання, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної, ендокринної систем, системи кровообігу, нервової системи. В санаторії проходять санаторно-курортне лікування як діти, так і дорослі.

            Фінансування обласних санаторіїв з обласного бюджету:

 

Рік

Волинський обласний санаторій «Лісова пісня»

Волинський обласний санаторій матері і дитини «Турія»

Комунальне підприємство Санаторій матері й дитини «Пролісок»

2008

 500 тис. грн

150 тис. грн.

200 тис. грн..

2009 

560 тис. грн.

280 тис. грн.

--

2010

--

--

100 тис. грн.

2011

--

100 тис. грн.

--

2012        

50 тис. грн.

--

--

2013

20 тис. грн.

250 тис.грн.

50 тис.грн.

 

             Кошти обласного бюджету виділяються в рамках Програми  підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2010 – 2015 роки.

            Фінансування Програми здійснюється не в повному обсязі:

 

Рік

              Передбачено Програмою

 Профінансовано

2010

               2  млн. 800 тис.грн.

1 млн.140тис.грн.

2011

             2 млн. 900  тис.грн.

516 тис.грн.

2012

                3 млн. грн.

400 тис.грн.

2013             

4 млн. грн.

320 тис.грн.

 

            Інформація про санаторій-профілакторій «Журавичі»

            Санаторій-профілакторій «Журавичі» перебуває на балансі державного підприємства «Колківський лісгосп»,   не функціонує з 1998 року та перебуває в складному стані, будівлі руйнуються.   На території є  родовище водоносного горизонту хлоридно-натрієвої води  та родовище торф’яних грязей, що  дають позитивні результати в лікуванні опорно-рухового апарату, органів травлення та органів ендокринної системи .

         З 2005 року обласна рада вела переписку з Державний комітетом лісового господарства про передачу оздоровниці в комунальну власність з метою її використання за призначенням.

            У Комітеті відповідали, що згідно до статті 7 Закону України «Про
передачу об'єктів права державної та комунальної власності» не
передбачена безоплатна передача санаторіїв, профілакторіїв з
державної у комунальну власність. З метою відновлення роботи санаторію-профілакторію «Журавичі» державного підприємства «Колківське лісове господарство», регіональне відділення Фонду державного майна України у
Волинській області уклало договір оренди нерухомого майна з ТзОВ
«Феміда-Інтер» (договір від 15.09.2006 №350). За період оренди орендатором проведені роботи по підведенню
освітлення на території санаторію, по очищенню свердловини,
зроблені проекти на реконструкцію санаторію, ведуться роботи по
відновленню документації в Інституті Курортології (м.Одеса) та
поновленню ліцензій.

            У лютому 2010 року обласна рада 5-го скликання своїм рішенням дала згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ. міст області санаторію-профілакторію у с. Журавичі Ківерцівського району, який знаходиться на балансі державного підприємства «Колківський лісгосп» з метою його збереження та використанням за цільовим призначенням.