Василь Столяр звітує про депутатську діяльністьЗвіт

про депутатську діяльність

(за період із листопада 2015 року по листопад 2016 року)

 

У відповідності до ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» інформую про свою депутатську діяльність за звітний період.

 

Загальні відомості: Столяр Василь Андрійович, 1962 року народження, обраний депутатом Волинської обласної ради  на виборчому окрузі № 35 (м. Рожище)  від Волинської обласної організації «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Після обрання депутатом Волинської обласної ради увійшов до складу фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». З грудня 2015 року – голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. З квітня 2016 – голова фракції ВО "Батьківщина" в обласній раді.

Протягом зазначеного терміну сумлінно й добросовісно виконував обов’язки депутата, голови постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, та голови фракції ВО "Батьківщина", що вимагало від мене повної віддачі умовно вільного часу і сил.

Свою роботу як депутат обласної ради я спрямовував по двох напрямках.

Перший напрямок – це робота в постійній комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, яку я очолюю, та участь у сесійних засіданнях обласної ради.

Другий напрямок – це робота з виборцями по виборчому округу №  35 (м. Рожище), де я був обраний депутатом.

По першому напрямку:

За звітний період взяв участь у роботі усіх 8 сесіях та у 10 пленарних засіданнях (із 10 проведених). Протягом цього періоду Волинською обласною радою прийнято 553 рішення – від прийняття та затвердження різних програм розвитку області, до підтримки запитів депутатів обласної ради. Повний перелік цих рішень наявний на офіційному сайті Волинської обласної ради – volynrada.gov.ua.

За звітний період комісією з питань екології, раціонального використання природних ресурсів за моїм головуванням було проведено 9 засідань на яких розглянуто 101 питання по яких були прийняті відповідні рішення та подані на розгляд сесій відповідні проекти рішень. Повний перелік цих рішень наявний на офіційному сайті Волинської обласної ради .

 

Основними напрямками роботи комісії були опрацьовання питань ефективного використання, відтворення і розвитку природних ресурсів області та охорони навколишнього природного середовища, а саме:

1.     Погодження надання надр у користування.

Відповідно до подань у обласну раду, постійною комісією розглянуто 28 питань, що стосувалися надання надр у користування, та 3 питання про надання гірничого відводу.

Обласною радою, за поданими комісією проектами рішень, прийнято 5 рішень щодо погодження надання надр у користування, 23 рішення щодо непогодження надання надр у користування, 1 рішення про внесення змін до існуючого рішення про надання гірничого відводу, 1 рішення про надання гірничого відводу, 1 питання щодо надання гірничого відводу було знято з розгляду з метою доопрацювання.

З метою врегулювання ситуації з наданням надр у користування, зокрема ситуації з незаконним видобутком бурштину, комісія схвалила та рекомендувала внести на розгляд сесії, а обласна рада підтримала, проект рішення «Про створення комунального підприємства «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради».

Створенням даного підприємства зроблено перший крок до вирішення проблеми з «бурштиновою лихоманкою» на Волині. В подальшому це створить реальний механізм отримання фінансових надходжень до обласного, районних та місцевих бюджетів.

За рекомендацією комісії головою обласної ради видано розпорядження «Про створення робочої групи для вивчення наслідків незаконного видобування бурштину на території області», яким доручено робочій групі із залученням  КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради виконання робіт з оцінки наслідків незаконного видобування бурштину на території області. До складу робочої групи увійшли члени  комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів на чолі зі мною, як головою робочої групи.

Комісією з питань екології, раціонального використання природних ресурсів запропоновано, а обласною радою підтримано, не погоджувати надання надр у користування всім заявникам, які не зареєстровані у Волинській області, оскільки це в основному державні підприємства, а отже ні допомоги, ні бюджетних надходжень  від них Волинь не отримає, до врегулювання ситуації щодо порядку надання надр у користування.

Відповідно обласною радою підтримано проекти рішень комісії щодо непогодження надання надр у користування ПАТ «Укргазвидобування», ТзОВ «Т.П.П.», ТОВ «Перша Волинська старательська артіль», ТОВ «ТЕРРА ЕКОЛЕНД С», ТОВ «Волинські торфи», ТзОВ «Асоціація міжнародної комерції «Агро+», ТОВ «Гірничодобувна артіль «Деревок», ТзОВ «Любешівська старательська артіль», ТОВ «УКРАГРОАУКЦІОН», ТОВ «Громада села Лісове», та щодо погодження надання надр у користування КП «Волиньприродресурс» і ТДВ «Рожищенський сирзавод».

 

Обласною радою підтримано проект рішення комісії про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до чинного законодавства України у галузі користування надрами. Суть звернення полягає в наступному: щоб Кабінет Міністрів України надав право дозволу обласній раді приймати рішення щодо надання надр у користування, а не Державній службі геології та надр України, як це відбувається зараз. Узгодження з місцевими громадами щодо користування надрами має відбуватися не в спосіб, який нам нав’язують, а в такий, який діє в нас – подання необхідних документів, оприлюднення, розгляд профільною комісією і таке інше.

Комісією з питань екології, раціонального використання природних ресурсів схвалено, а обласною радою підтримано, проект рішення обласної ради «Про Звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо надходження частини рентної плати за видобутий природний газ до місцевих бюджетів».

 

2. Надання у користування мисливських угідь.

Відповідно до подань у обласну раду, постійною комісією розглянуто 15 питань, що стосувалися надання мисливських угідь у користування та припинення права користування мисливськими угіддями.

Обласною радою прийнято 4 рішення про надання мисливських угідь у користування та 1 рішення щодо припинення права користування мисливськими угіддями. Інші проекти були зняті з розгляду з метою доопрацювання.

Як голова комісії був ініціатором виїзних засідань та Днів депутата з проблематики використання надр, водойм та лісових угідь.

 

По другому напрямку :

За поточний період провів 27 депутатських прийомів громадян у Громадській приймальні партійної організації ВО «Батьківщина» м. Рожище (вул. Кондратюка, 15, м. Рожище, 45100). До кінця поточного року заплановано здійснити ще близько 10 прийомів громадян.

Постійно вів прийоми громадян, незалежно від офіційних днів і годин прийомів. Намагався фахово допомагати виборцям.

За звітний період звернулося всього - 46 громадян, з них 24 – з письмовими, та 22 – з усними зверненнями, 14 громадянам - виділено матеріальну допомогу, на 21 звернення було дано роз'яснення, 10 - на опрацюванні.

Посприяв щодо виплати заборгованості по заробітній платі 13 працівникам Консервного заводу.

За звітний період підготував і подав на розгляд відповідних органів влади та посадових осіб 30 депутатський запитів, з яких 23 запити було оголошено на сесіях обласної ради та підтримано депутатами, а 7 – оголошено як депутатські запитання. Також на сесіях оголошено 5 депутатських запитань, та подано 7 звернень.

За звітний період ініціював за зверненнями громадян 9 колективних клопотань про виділення матеріальних допомог із депутатських фондів, що дало змогу акумулювати солідні суми коштів на вирішення особистих соціальних проблем волинян. Долучався до інших колективних звернень про виділення допомог виборцям із депутатських фондів.

 

У звітному періоді взяв участь в наступних інформаційних заходах:

-         Програма "Ваш депутат" на каналі "Нова Волинь" – грудень 2015 року, липень 2016 року.

-         Прес-клуб обласної ради (спільний проект газети "Волинь-нова" та ОР) :

Тема: «Коли волинські надра працюватимуть на громаду?» (02.06.2016).

Тема: "Чи доступна українцям якісна енергетика?" (07.07.2016).

-         Програма "Вісник обласної ради" (транслюється на каналах "Аверс" та "Нова Волинь").

Дата

Короткий зміст програми "Вісник обласної ради"

12.03.2016

3 сесія

02.04.2016

Як члени бюджетної комісії Волиньради розподілили стабілізаційну дотацію, що надійшла в область на фінансування профтехосвіти?

Чи рекомендувала екологічна комісія сесії обласної ради погодити надання в користування мисливських угідь та надр?

Які кадрові рішення прийняли члени постійної комісії, що опікується питаннями охорони здоров'я?

На ці та інші запитання ви знайдете відповіді переглянуваши у вихідні передачу "Вісник обласної ради".

23.04.2016

Які першочергові завдання новоствореного комунального підприємства " Волиньприродресурс" ?

Чому більшість депутатів фракції "Батьківщина" в обласній раді виступили проти монополізації влади в їхній політичній силі?

Чи є перспектива відбудови родинного палацу польської письменниці Габріелі Запольської, що на території села Прилуцьке Ківерцівського району?

21.05.2016

Чому депутати обласної ради відмовилися дотувати державу?

Яке перше завдання Волиньради новоствореному "Волиньприродресурсу"?

Коли отримають зароблене працівники Нововолинських закладів

профтехосвіти?

Область має газ. А де податки?

11.06.2016

Чому на волинському піску одні заробляють, а інші страждають від поганих

доріг?

Чи вигідно волинянам, щоб на нашій території добували газ? --Чи справедливі правила гри створила держава у сфері користування надрами? Свою позицію стосовно цих та інших питань висловлюють учасники інтерактивного прес-клубу обласної ради на тему "Коли волинські надра працюватимуть на громаду?" у проекті "Вісник обласної ради".

18.06.2016

Де закопані доходи в бюджет від волинського бурштину?

Яку вигоду матиме громада від діяльності комунального підприємства

"Волиньприродресурс"?

За які гроші утеплять заклади охорони здоров'я на Волині?

про це та інше дізнавайтеся у проекті прес-служби "Вісник обласної ради".

09.07.2016

Чому громада села Мельники Шацького району не погоджується віддати свою землю воїнам АТО? Яка позиція депутатів Волиньради в цьому питанні? -Чи підтримують обранці громади звернення до центральної влади України про необґрунтованість комунальних тарифів? -Які рекомендації перед сесією має екологічна комісія ?

23.07.2016

Чи доступна волинянам якісна енергія?

Дивіться у спец-випуску програми "Вісник обласної ради"

репортаж з засідання інтерактивного прес-клубу обласної ради в редакції

газети "Волинь-нова".

13.08.2016

Засідання комісій

10.09.2016

Спецрепортаж з 7 позачергової сесії

15.10.2016

8 сесія

 

 

У звітному періоді інформування про мою діяльність як депутата обласної ради, голови комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, голови фракції ВО «Батьківщина», здійснювалося через веб-сайт Волинської обласної ради, місцеві засоби масової інформації, зокрема, телеканали "Нова Волинь" та «Аверс» (програми «Вісник обласної ради» та «Ваш депутат» ), газети: «Волинь-нова», «Волинська газета», «Сім'я і дім», «Волинські губернські відомості», та інтернет-видання: «Волинь-Post», «Волинські новини», «Волинська правда», «Волинський інформаційний портал», «ZIK», «Під прицілом», інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада».

 

24 жовтня  2016 року                                                              

  депутат обласної ради        Столяр В.А.

 

Всі звіти депутатів обласної ради