ВАЛЕРІЙ ДІБРОВА ПРОТИ ОБ'ЄДНАННЯ ЗАРІЧАНСЬКОЇ ОТГ З ВОЛОДИМИРОМ-ВОЛИНСЬКИМ 

 

 

Про це депутат повідомляє у своєму депутатському запиті, озвученому на 28 сесії облради.

"Звертаюсь до Вас щодо вирішення питання формування перспективного плану об’єднання громад області з позиції законності та поваги до демократичних принципів добровільного об’єднання громад, не нехтуюти волею людей в громадах. Зокрема щодо приєднання Зарічанської ОТГ до м. Володимир-Волинського.
Зарічанська сільська рада, як об’єднана територіальна громада розпочала діяльність в листопаді 2017 року шляхом добровільного об’єднання сільських рад: Зарічанської та Ласківської. Об’єднана територіальна громада створена відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», перспективного плану, схваленого Волинською обласною радою та затвердженого Урядом.
Враховуючи нові вимоги Методичних рекомендацій щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад, громада має середній рівень спроможності так як і більшість громад Волині. За основними показниками фінансової самодостатності ОТГ у Волинській області посідає 3 місце.
Підставами для примусового приєднання вже існуючих об’єднаних громад можуть бути лише невідповідні показники спроможності, що визначені в чинному законодавстві {нерозривність та географічна цілісність території громади; на території громади проживає не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку).
Позиція Міністерства розвитку громад та територій України - зберегти спроможні ОТГ, що сформовані відповідно до закону та відповідають оновленій методиці формування спроможних громад.
Однак, всупереч методичним рекомендаціям, позиції міністерства, а основне без згоди громади, робочою групою Волинської ОДА подано пропозицію щодо приєднання Зарічанської ОТГ до міста Володимир - Волинський.
Прошу голову Волинської ОДА Погуляйка Юрія Михайловича переглянути пропозицію ОДА щодо об’єднання Зарічанської ОТГ із м. Володимир-Волинським та голову Волинської обласної ради винести дане питання на розгляд сесії обласної ради", - пише Валерій Діброва. Запит надіслано голові Волинської обласної державної адміністрації Юрію Погуляйку для розгляду і вирішення по суті.

Результати голосування

Всі запити Валерія Діброви

Всі депутатські запити та запитання з реагуваннями на них