ВАКЦИНАЦІЯ - ЦЕ ТЕ, ЩО ВРЯТУЄ І ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ, І ЕКОНОМІКУУ розширеній нараді щодо ситуації з коронавірусом та стану вакцинації в області, зініційованій головою обласної ради Григорієм Недопадом, взяли участь посадовці ОДА, представники медичної спільноти, керівники правоохоронних відомств, голови територіальних громад, очільники міст та районів області.
"Ми вже жили в період локдауну і бачили, як втрачають бізнес, люди праці та бюджети. Потім всі починають шукати винних. Тому до проблеми треба дуже серйозно підійти і всіма можливими методами, звісно законними, набути колективного імунітету, досягнувши максимально високого рівня вакцинації", - зауважив на початку заходу голова облради Григорій Недопад.
Заступниця голови ОДА Людмила Тимощук наголосила, що сьогодні в області є достатня кількість вакцин і пунктів щеплень – їх 89, розгорнуто 9 центрів масової вакцинації населення, а на сьогодні щеплено лише 22% населення. Це надто низький показник і зумовлений він упередженнями громадян.
Своєю чергою головний державний санітарний лікар області Наталія Янко наголосила, що в області зареєстровано надвисоку кількість важких випадків перебігу захворювання, як і в цілому в державі, що зумовлено поширенням штаму «Дельта».
"Щотижневий приріст захворюваності в області становить 30%, реєструються понад 500 нових випадків щодня, відтак перевищено допустимий поріг нових випадків захворювання і госпіталізацій. Близько 60% пацієнтів стаціонарів – у важкому стані і залежать від кисню. За останню добу померло 18 волинян. Серед госпіталізованих 97% не мають щеплень, у реанімаціях – 100%. Якщо і надалі в громадах не буде нічого робитись щодо дотримання карантинних заходів та вакцинації, медичні працівники змушені будуть рятувати тих, хто має більше шансів на виживання", - зауважила вона.
Наталія Янко також висловила стурбованість низьким відсотком вакцинованих серед сільського населення та закликала голів територіальних громад та старост посилити роз'яснювальну роботу та показати власним прикладом необхідність вакцинуватися та дотримуватися протиепідемічних заходів.
"Найбільшу смертність населення ми спостерігаємо у Володимир-Волинській, Іваничівській, Рожищенській, Шацькій та Прилісненській громадах. Тут дуже низьке охоплення щепленнями місцевого населення", - розповіла вона.
Головний державний санітарний лікар також зауважила, що на території області почастішали спалахи захворюваності у трудових колективах та навчально-виховних закладах.
"З початку вересня було зареєстровано 23 спалахи, сьогодні є 11 діючих. У закладах освіти 8. Всього постраждало 400 осіб і понад 100 дітей", - зазначила вона.
Керівник обласної клінічної лікарні Олександр Дудар підтвердив:
"У 2021 році смертність становить понад 12%. Для таких закладів, як наш, це вкрай високі показники. Ми звикли працювати, коли смертність на рівні 1-2%. Із усіх хворих, які госпіталізуються, вакциновано лише 4,5%. Ті ж, що справді щеплені, перебувають у нас як правило не довго і не потребують кисневого забезпечення".
Те, що в області зафіксовано ганебну практику підробки та використання ПЛР-тестів та довідок про щеплення від COVID-19, підтвердив начальник ГУНП в області Юрій Крошко.
"Слідчими та дізнавачами поліції розслідувалося 62 кримінальних провадження по 207 таких епізодах. Серед фігурантів є як ті, що продавали підроблені документи, так і ті, що їх купували. Із цієї кількості до суду вже скеровано 39 кримінальних проваджень", - зазначив він.
Юрій Крошко також звернувся до керівництва області із проханням організувати зустріч щодо дотримання карантинних обмежень та режиму роботи за участю власників та керівників торгівельно-розважальних центрів, ресторанного бізнесу, великих магазинів, аби донести, що можливість роботи бізнесу залишається навіть за умови введення червоного рівня епіднебезпеки.
Наприкінці обговорення голова обласної ради акцентував увагу на потребі безперебійного забезпечення киснем медичних закладів.
"Чомусь в розпал епідемії, заводи, які постачають кисень, стали на регламентні роботи. Тому ми маємо готуватись до закупівлі кисневих генераторів, які продукують кисень просто з повітря, щоб кожна лікарня області мала мінімальний резерв. Я закликаю профільне управління облдержадміністрації та усіх головних лікарів порахувати, яку суму нам необхідно буде виділити на ці потреби. Незабаром в обласній раді розпочнуться бюджетні слухання, і одним із основних видатків, які ми маємо віднайти, будуть кошти для придбання кисневих генераторів. Тільки так ми зможемо гарантувати волинянам збереження їхнього життя", - резюмував Григорій Недопад.