В яких умовах на Волині розвивають дитячий туризм? 

ФОТО

В рамках Дня депутата 18 вересня представницька влада побувала на об'єктах комунального закладу «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства Волинської обласної ради». Нагадаємо, нещодавно тут змінився керівник і саме новий директор Богдан Бальбуза показував приміщення та розповідав про проблемні питання.

Спочатку депутати побували на туристичній базі "Юний турист" в с. Лище Луцького району.

Туристична база «Юний турист» – спеціально організований заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку та розвитку дітей, який розрахований на 18 місць (номер у Державному реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку –  0409 від 24.03.2011).

Туристичну базу «Юний турист» обслуговує 5 працівників: 1 комірник, 1 опалювач (сезон.), 3 сторожа.

Основними формами організаційно-масової роботи, проведеної з дітьми та студентською молоддю на туристських базах «Юний турист» та «табір Сонячний» були змагання з різних видів туризму (пішохідного, велосипедного, водного, лижного), спортивного орієнтування, зльоти юних туристів-краєзнавців, туристсько-краєзнавчі, історико-географічні експедиції, спортивно-туристські і краєзнавчі свята і конкурси. Всього впродовж року на туристській базі «Юний турист» було проведено 16 масових заходів туристсько-краєзнавчого і національно-патріотичного напрямку, в яких брало участь 1531 вихованець нашого закладу.

На базі проведено навчально-тренувальні збори для 219 дітей.

База використовується для проведення заходів іншими організаціями, зокрема відділи освіти Ківерцівського, Луцького районів неодноразово тут проводили свої туристські зльоти; у травні щорічно відбуваються змагання зі спортивного орієнтування – Чемпіонат України прикордонної служби.

Директор комунального закладу «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства Волинської обласної ради» Богдан Бальбуза переконує депутатів, що  для безперебійної   діяльності туристичної бази "Юний турист"  треба замінити   котел, а також подбати про ремонт даху та утеплити стіни.   

Наступна локація - табір "Сонячний". Обласна рада своєчасно забрала цей об'єкт в обласну комунальну власність

 Загальна площа закладу – 8,9 га, з яких територію площею 2 га займає водойма. Центр є постійним користувачем земельних ділянок, площею 5,6921 га та 3,2463 га.

Кількість будівель – 17. У тому числі: господарчі споруди – 6, житлові приміщення – 5, їдальня – 1, клуб – 1, медичний пункт – 1, душова – 1, приміщення для роботи гуртків – 2.

У закладі є: спортивні поля, ігровий майданчик – 1, літня естрада – 1, надвірні туалети,  надвірні рукомийники, надвірні умивальники для ніг, душові кімнати, приміщення для просушування одягу та приміщення для зберігання валіз. Гаряче водопостачання душових та кабіни гігієни дівчини здійснюється від електричних бойлерів та сонячного колектора. Водопостачання закладу забезпечується від водонапірної башти, водовідведення – септик (вигрібна яма).

В літній період, під час оздоровчого сезону, туристична база використовується як позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «табір Сонячний» (номер у Державному реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку – 0557 від 13.09.2012).

Заклад розрахований на 200 місць.

Державну атестацію проведено у липні  2019 року. За підсумками атестації туристичній базі, як закладу оздоровлення та відпочинку  табір "Сонячний" присвоєно першу категорію.

Для безперебійної та продуктивної діяльності  табору   необхідно провестикапітальний ремонт підпірної стіни та сходів, що ведуть до водойми. Потрібно замінити асфальтове покриття та тротуарні бордюри на території бази.