В прокуратурі відреагували на запити Олександра ПирожикаПрокуратурою області розглянуто запити депутата Волинської обласної ради Олександра Пирожика, підтримані рішеннями на 27 сесії. 
Зокрема, йдеться про  депутатський запит, поданий в інтересах Лєсніка М. К. та Крисюка М.С. з приводу отримання остаточної інформації про результати проведення перевірок за фактами можливих порушень прав зазначених осіб, розглянуто.
"Повідомляю, що прокуратурою області за результатами розгляду Вашого депутатського запиту від 16.05.2019, поданого в інтересах Лєсніка М.К., Вам надано відповідь від 06.06.2019 за № 05-1866 вих19, а також поінформовано Волинську обласну раду листом від 06.06.2019 за № 05-1866 вих19.
Крім того, за результатами розгляду Вашого депутатського звернення, від 19.05.2019 (надійшло 09.07.2019), поданого в інтересах Крисюка М.С., Вам надано відповідь від 18.07.2019 за № 04/2/2-288-15, а також поінформовано Крисюка М.С. листом від 18.07.2019 за № 04/2/2-288-15.
Додатково роз’яснюю, що відповідно до вимог ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, згідно положень ч. З ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», на прокуратуру не можуть покладатись функції, не передбачені Конституцією України.
Виходячи із властивих для органів прокуратури функцій, закріплених у ст. 131-1 Конституції та Законі України «Про прокуратуру», прокурори позбавлені повноважень із проведення перевірок з питань нагляду за додержанням законів та не наділені повноваженнями щодо представництва інтересів громадян в суді.
Додатково повідомляю, що, враховуючи наведені у Вашому запиті обставини, підстав для вжиття заходів реагування, зокрема щодо захисту інтересів держави в суді, не встановлено.
При цьому, роз’яснюю, що у відповідності до ст. ст. 14, 15 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Лєснік М.К. вправі звернутись до Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел. (03352) 5-30-63, або до Камінь-Каширського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, 8, тел. (03357) 2-23-03, за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, яка включає здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.
З приводу забезпечення належного процесуального керівництва у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою Крисюка М.С. повідомляю, що слідчим відділом Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 16.01.2017 за ч. 1 ст. 366 КК України, розпочатому за заявою Крисюка М.С. з приводу підроблення службовими особами Старовижівської районної державної адміністрації та Старовижівської селищної ради документів на приватизацію земельної ділянки.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Старовижівського відділу Ковельської місцевої прокуратури.
На даний час досудове розслідування триває. З метою забезпечення всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вчинення злочину у провадженні залучені судові експерти для проведення експертизи з питань землеустрою.
Згідно ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження у суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб", - пише прокурор області Тарас Безрукий.

Також  прокуратурою області розглянуто запит щодо розслідування кримінальних проваджень за фактами побиття людей біля храму в селі Четвертня Маневицького району та викрадення ікони.

"Установлено, що слідчим відділом Маневицького відділу поліції ГУНП у Волинській області здійснювалось досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях за фактами заподіяння 30.04.2019 тілесних ушкоджень Довгану В.С. та Підвальному М.Я. поблизу церкви в с. Четвертня Маневицького району, а також щодо викрадення ікони із вказаного храму.
Процесуальне керівництво у зазначених кримінальних провадженнях забезпечувалося прокурорами Маневицької місцевої прокуратури.
За результатами досудового розслідування кримінального провадження за фактом загюдіння тілесних ушкоджень потерпілому Довгану В.С. 26.06.2019 скеровано обвинувальний акт за ч. 2 ст. 125 КК України до суду. Ухвалою Маневицького районного суду від 24.07.2019 кримінальне провадження у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення закрито.
Крім того, за наслідками досудового розслідування слідчими на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінальних правопорушень, прийнято рішення про закриття кримінальних проваджень за фактами заподіяння тілесних ушкоджень Підвальному М.Я. і викрадення ікони із церкви в с. Четвертня Маневицького району.
За результатами перевірки зазначених кримінальних проваджень Маневицькою місцевою прокуратурою 03.01.2020 вказані постанови слідчих скасовані, як незаконні та необгрунтовані. У провадженнях прокурором надані письмові вказівки про проведення необхідних слідчих (розшукових) дій.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває, вживаються заходи, спрямовані на повне та всебічне з'ясування обставин вчинення кримінальних правопорушень", - йдеться у відповіді прокуратури.

Всі запити Олександра Пирожика

Всі депутатські запити та запитання з реагуваннями на них