В ОДА розглянуть можливість продовження автобусного маршруту Луцьк-Межисить до Залухова після заяви від перевізникаВ ОДА відреагували на  рішення Волинської обласної ради від 26.09.2018 №21/57 «Про запит депутата обласної ради Чернецького В.А. щодо вирішення питання автобусного сполучення між селами Самарівської ОТГ».

Нагадуємо,  Валентин  Чернецький  клопочеться про вирішення проблеми   Самарівської об’єднаної громади, у зв'язку   з транспортним сполученням   віддалених населених пунктів  з  с. Самари, що є центром ОТГ.  
"Самарівська ОТГ має велику протяжність та погане транспортне сполучення. Так від центру громади (с. Самари) до відділеного населеного пункту с. Залухів відстань складає 23 км.
Доїзд з данного населеного пункту в центр громади можливий лише рано- вранці коли ще не працюють установи.
Реальним рішенням даного питання було б продовження маршруту Луцьк-Межисить (відправлення рейсу о 08.30 год., підприємець Коляда О.Г.) до села Залухів Ратнівського р-ну.
Ситуація з продовженням даного маршруту частково вирішить питання щодо віддалення Самарівської громади з центром ОТГ та сприятиме зняттю соціальної напруги у вказаній громаді.
Прошу дати відповідне доручення профільному департаменту, з метою позитивного вирішення даної проблеми", - йдеться в запиті Валентина Чернецького, який підтримали більшість депутатів.
В ОДА пишуть, що відповідно до ст. 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" забезпечення організації пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району покладається на районну державну адміністрацію.
Крім того, згідно з п.4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081 організатором перевезень на автобусному маршруті загального користування, що проходить у межах території об’єднаної територіальної громади є виконавчий орган місцевої ради об’єднаної територіальної громади сіл, селища, міст.
Тому, організація пасажирських перевезень між населеними пунктами громади з центром в с.Самари відноситься до компетенції Самарівської об’єднаної територіальної громади.
Внесення змін до маршруту та/або графіка руху, передбачених пунктом 20 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 №176, здійснюється шляхом внесення змін до договору про організацію перевезень чи дозволу на обслуговування (далі - дозвіл) за погодженням сторін.
Враховуючи вищезазначене, департамент інфраструктури та туризму облдержадміністрації розгляне можливість продовження автобусного маршруту Луцьк-Межисить до населеного пункту Залухів після надходження відповідної заяви від перевізника, який обслуговує даний маршрут.