В ОДА пояснили ситуацію із земельною ділянкою, на якій розміщений пансіонат «Шацькі озера»Нагадаємо, депутат Віктор Радчук озвучив свій запит, спрямований до голови Волинської  ОДА. Йдеться про припущення, що бюджет Світязької сільської ради може недоотримувати кошти орендної плати за земельну ділянку, на якій розміщений  пансіонат  «Шацькі озера» та інші споруди майнового комплексу. Проблема триває майже 5 років.
"На сесії Шацької ради  до мене звернувся Світязький сільський голова Микола Цвид, який попросив порушити питання про укладання договору оренди земельної ділянки державної власності для обслуговування будівель і споруд пансіонату «Шацькі озера», що на території Світязької сільської ради», –  йдеться в запиті.

На рішення сесії відреагували у Волинській ОДА. 
"Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) право оренди земельної ділянки — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам. Не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені в межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, розташованих у прибережній захисній смузі водних об’єктів, крім випадків, передбачених законом.
Згідно зі статтею 124 Кодексу передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 Кодексу.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 Кодексу.
Статтею 134 Кодексу визначено, що земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, установлених частиною другою цієї статті.
Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Додатково повідомляємо, що прокуратура Волинської області у 2011 році звернулася до господарського суду Волинської області в особі Фонду державного майна України з позовом до відповідачів Світязької сільської ради Шацького району, приватного акціонерного товариства «Укрпрофтур», Волинського обласного закритого акціонерного товариства по туризму і екскурсіях «Волиньтурист», третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів, пансіонату «Шацькі озера» про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради від 29.01.2001 року № 4 «Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна»; визнання недійсною та скасування державної реєстрації свідоцтва про право власності від 08.07.2009 року за № 23238340; визнання за державою в особі Фонду державного майна України права власності на будівлі та споруди пансіонату «Шацькі озера».
Відповідно до рішення господарського суду Волинської області від
07.07.2015    у справі № 5004/2115/ право власності на будівлі та споруди пансіонату «Шацькі озера», розміщені за адресою: урочище Гушово, с. Світязь, район Шацький, визначено за державою в особі Фонду державного майна України.
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від
26.08.2015    рішення суду першої інстанції скасовано, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог у частині визнання незаконним і скасування рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради від 29.01.2001 № 4 та визнання права власності відмовлено.
22.03.2017 судова палата у господарських справах Верховного Суду України заяву приватного акціонерного товариства «Волиньтурист» задовільнила.
Рішення суду набрало законної сили. Право власності на будівлі та споруди пансіонату «Шацькі озера», розміщені за адресою: урочище Гушово, с. Світязь, район Шацький, визначено за ПрАТ «Волиньтурист».
Разом з тим, ПрАТ «Волиньтурист» не зверталося до обласної державної адміністрації з клопотанням про укладання договору оренди земельної ділянки державної власності для обслуговування будівель та споруд пансіонату «Шацькі озера», - йдеться у відповіді ОДА.

Всі запити Віктора Радчука

Всі депутатські запити