В облраді вручили посвідчення та Подяки капеланам-добровольцям 

 Сьогодні перші 10 капеланів-добровольців отримали посвідчення та Подяки від обласної ради. Нагадаємо, на одній із сесій прийнято рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні».  Пізніше депутати внесли зміни в цей документ, яким передбачено визнання статусі ще капеланів-добровольців.

Перші подяки вручали перший заступник голови облради Юрій Поліщук та депутат обласної ради Олександр Пирожик, який донедавна очолював комісію з визнання добровольців.

Самі капелани кажуть, що для них  це визнання, насамперед,  моральна підтримка і наснага. Вони подякували за увагу та побажали здоров'я та ефективних рішень для області представникам обласної влади.

"Переконаний, що й надалі ми всі представницька та виконавча гілки влади, а також громадські організації будемо тісно працювати в плані визнання воїнів-добровольців, які віддавали своє життя і здоров'я заради Незалежності України. Дякую за вашу місію і жертовність", - зазначив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Директор департаменту соцзахисту ОДА Оксана Гобод  повідомила, що  капелани-добровольці отримуватимуть щорічну виплату в розмірі 10 тис. грн. Олександр Пирожик припускає, що нинішні виплати можуть бути здійснені вже до свята Покрови Пресвятої  Богородиці.

Зауважимо, що в зв'язку з кадровими змінами в обласній раді, відтепер комісію з визнання добровольців очолює перший заступник голови облради Юрій Поліщук. Він подякував своєму попереднику Олександру Пирожику за ту роботу, яку він виконував в статусі голови комісії.

 ФОТО

Довідково:

Згідно з ПОРЯДКОМ визнання бійців-добровольців АТО/ООС добровольці   повинні надавати:
- довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входив чи входить до складу добровольчого формування, із зазначенням терміну перебування в зоні АТО/ООС;
- письмові свідчення не менше двох свідків із числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в АТО/ООС особи-заявника;
- інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях у російсько-українській війні (фото-, відеофіксація) (за наявності);
- висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
- документи, що підтверджують факт отримання поранення чи контузії під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в районах бойових дій у складі добровольчих формувань (у разі необхідності);
- копію паспорту;
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- дві фотокартки розміром 3 см х 4 см;
- заяву встановленого зразка.

 

 Ці документи  потрібно буде приносити в каб. 516 департаменту соцзахисту ОДА (контактна особа - Наталія Семенюк).