В області пропонують реалізувати проєкт "Громади Волині"Це питання обговорювалось у ході першого організаційного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. ВІДЕО.
Ініціатором задуму щодо реалізації проєкту "Громади Волині", який передбачає видання однойменної книги - є заслужений журналіст України, шеф-редактор газети "Вісник+К" Євген Хотимчук.
"Спільно із головою обласної ради ми уже попередньо обговорили ідею написання книги про громади Волині. Адже ми усі сьогодні живемо у цікавий історичний період, коли впроваджується реформа децентралізації і усі ви є  першопрохідцями усіх цих процесів. Я навіть уявити не можу з якими труднощами ви стикаєтесь у своїй роботі", - сказав він.
Євген Хотимук також поділився свої баченням щодо змісту цієї книги. 
"Перша вступна частина цієї книги на мій розсуд має містити історично- географічний опис та економічні характеристики кожної громади. У другому розділі варто розповісти про культурні надбання, адже кожна територія має свої родзинки, своїх цікавих та творчих людей. У третьому розділі має бути розміщене інтер'вю з очільником громади, у якому він розкаже про свої ініціативи та подальші перспективи розвитку своєї територіальної одиниці ", - зауважив він.
Голова обласної ради Григорій Недопад запропонував приурочити видання цієї книги до 30-річчя незалежності України, адже це знакова подія в історії нашої держави.  
" Ми окремо звернемося з цього приводу із листами до очільників громад, аби пришвидшити процес збору інформації. Деякі керівники уже сьогодні надали паспорти своїх територій.  Усі відомості про громади нам необхідно буде об'єднати і зробити бізнес- паспорт та культурний паспорт Волинської області. Це видання буде презентаційним, воно має стати корисним для потенційних інвесторів, для гостей нашого краю, для туристів.  Яким чином нам вдасться реалізувати цей проєкт? Чи коженому із вас буде необхідно  передбачити кошти у своїх бюджетах, чи це будуть кошти обласної казни, ми визначимось згодом, коли буде зібрано вичерпну інформацію від громад, яка необхідна для написання цієї книги", - зауважив він.

Євген Хотимчук своєю чергою обмінявся із головами громад особистими контактами та  закликав їх активно долучатьсь до цієї роботи та вносити свої пропозиції стосовно наповнення книги.