В обласному центрі Волині вшанували подвиг Героїв Крут (ФОТО)Сьогодні, 29 січня, у день 98-ї річниці тих трагічних подій, поблизу символічної могили "Героям Крут – борцям за незалежність України", відбувся пам’ятний захід.  Участь у ньому взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, заступник Луцького міського голови  Андрій Киця, секретар Луцькради Юлія Вусенко, депутати обласної і міської рад, представники політичних партій, духовенство та громадськість.
 

Священики УПЦ КП відслужили панахиду за сотнями полеглих Героїв Крут. Потому Митрополит Луцький та Волинський Михаїл, звернувся до усіх присутніх із промовою та наголосив на важливості героїчного подвигу студентів під Крутами, що надихає український народ у страшних реаліях сьогодення.     
 

Опісля слово взяв перший заступник голови облради Олександр Пирожик.
 "Пригадуючи слова нашого славного земляка, морального авторитета Євгена Сверстюка, який аналізуючи те, що відбувається в Україні упродовж останніх майже сотню років з часу загибелі Героїв Крут, прийшов до висновку: не мир, а меч врятує українську державу! А що ми зараз маємо  в найвищих ешелонах влади? Знову -- псевдо-мир, неоголошена війна, не підготовлена  державою боєздатна армія, а зроблена руками волонтерів. Чому ми тоді програли? Тому, що тодішнє керівництво теж казало: "Мир!  Давайте мир!" , у той час, коли Кубань забрали. Сьогодні теж Крим забрали, а ми знову за мир... Мабуть зараз уже ніхто не сумнівається, що у Мінську теж були підписані таємні угоди, адже те, що сьогодні відбувається в Парламенті - це зрада України. Це знову той мир, що може призвести до втрати держави. Однак, цього допустити не дозволяють нащадки Героїв Крут - сучасні українські Герої", -- наголосив він. 

Пам’ять про Героїв, які полягли під Крутами  усі присутні вшанували хвилиною мовчання, потому перші особи області та Луцька поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака. На завершення мітингу-реквієму всі разом виконали Гімн України.

Довідково:
29 січня 1918 року відбулось збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва. Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищувала своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У бою полягли понад три сотні юних борців за незалежність України.