В обласному краєзнавчому музеї відсвяткували Міжнародний день музеївВідзначити професійне свято до Волинського обласного краєзнавчого музею приїхали не тільки працівники філій цього закладу, а й історики та щирі поціновувачі роботи музейників.

Святкове дійство відбулося 19 травня. З професійним святом вітав музейників перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та мер Луцька Ігор Поліщук.

Директорка обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко констатувала: попри те, що минулий рік, через пандемію, був важким, для музейників він став стимулом для розвитку.

«Минулий рік був непростий не лише для музейників, а й для всього світу. Ми втратили близько 70% всіх відвідувачів. Тому ми швидко опанували різні форми онлайн-роботи – онлайн вистаки, презентації, конференції», - розповіла директорка музею Оксана Важатко.

Крім того, за цей час в музеї встигли попрацювати над його розвитком, попрацювати над матеріальною базою, поповнити фонди, виграти грант Українського культурного фонду та залучили на інфраструктурний проєкт близько 1 млн грн. З нетерпінням у музеї чекають коли будуть проведені реставраційні роботи в будиночках Лесі Українки, що в с. Колодяжне.

Юрій Поліщук відзначив нелегку роботу музейників, бо, переконаний, що це не тільки дуже клопітка праця, але й, на жаль, ще й малооплачувана

«Те, що ви оберігаєте, це найбільша спадщина нашого народу. А я переконаний, що тільки та нація, яка береже своє минуле, удостоєна великого майбутнього, - наголосив Юрій Поліщук. - Ви фанати своєї справи, бо віддаєтесь своїй роботі на повну і бережете найцінніше для нас».

Також Юрій Поліщук нагородив грамотою та подякою обласної ради кращих працівників Тетяну Тищенко та Ольгу Бойко.

Довідково: Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Його відкрили 16 червня 1929 року у м. Луцьку.

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще 5 діючих музеїв. Це філія – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

На сьогодні у фондах Волинського краєзнавчого музею зберігається понад 160 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю. Музей має багату колекцію природничо-наукових матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Історія Волині з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними пам’ятками археологічної збірки, нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, зразками сакрального мистецтва (іконопису, сніцарства, металопластики, ковальства, шитва).