В обласній раді відбулася зустріч з делегацією Литовської РеспублікиПід час зустрічі обговорили спільні напрацювання та майбутні проєкти. Під час зустрічі були присутні заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, Віце-спікер Сейму Литви Паулюс Саударгас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас а також Почесний консул Литовської Республіки у Волинській області Сергій Мартиняк.

Зустріч відбулася 11 червня.

За словами заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, спільне історичне минуле єднає Україну та Литву. Адже, як відомо, на території нашої області творилися визначні історико-культурні події спільні для двох країн.

«Князь Вітовт, який провів з’їзд у Луцьку з’їзд монархів, і мав на меті перетворити Велике князівство Литовське в монархію, є спільною постаттю для двох країн. І зараз ми на порозі визначної дати – 600-ліття цього з’їзду. Свого часу, в Луцькій міській раді ініціювали дослідження цього з’їзду, проводили конференції і далі вивчають цю сторінку історії. Тож князь Вітовт став цікавим для широкого кола, - розповів Григорій Пустовіт. – Ми б хотіли продовжувати і поглиблювати співпрацю між Литовською Республікою та Волинню».

Він також підкреслив, що в області активно спілкуються та обмінюються досвідом на рівні місцевого самоврядування із литовськими колегами, зокрема із міста Тракай.

Паулюс Саударгас зазначив, що в Литві шукають точки дотику із Україною і те, що на Волині є бережуть та вивчають спільну історію неабияк важливо для його держави. Вальдемарас Сарапінас підкреслив, що посольство докладе всі зусилля аби удосконалювати та поглиблювати ті проєкти, які уже стартували на Волині не тільки в сфері історії, але й бізнесу.