В НАЗК відреагували на звернення Волиньради щодо декларацій депутатів сільських рад 
 

Національне агентство з питань запобігання корупції  розглянуло звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національного агентства з питань запобігання корупції щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції».
"Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Слід зазначити, що строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до І травня 2017 року.
Подання декларацій здійснюється шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вхід до системи здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису з використанням особистих ключів та відповідних посилених сертифікатів відкритих ключів, виданих акредитованим центром сертифікації ключів. Для виготовлення електронного цифрового підпису з використанням особистих ключів та відповідних посилених сертифікатів відкритих ключів необхідно звернутися до найближчого акредитованого центру сертифікації ключів (далі - АЦСК).
Перелік АЦСК, ключі яких застосовуються для реєстрації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та заповнення декларацій, розміщений на офіційному веб-сайті Національного агентства (www.nazk.gov.ua).
Подання декларації в іншій формі, у тому числі паперовій, Законом не
передбачено.
Звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства Національне агентство не є суб’єктом законодавчої ініціативи, проте, у разі надходження відповідного проекту закону, опрацює його у межах компетенції",
-- йдеться у відповіді Національного агенства за підписом заступника Голови Руслана Радецького.