В МЗС розглянули звернення Волиньради стосовно розбудови пунктів пропуску на державному кордоні У Міністерстві закордонних справ України розглянули звернення Волинської обласної ради стосовно розбудови пунктів пропуску на державному кордоні.
 "МЗС України, в межах своєї компетенції, а також враховуючи позицію польської сторони, щодо необхідності завершення усіх розпочатих проектів з модернізації міжнародних автомобільних пунктів пропуску (МАПП) на українсько-польському кордоні, підтримує звернення Волинської обласної ради щодо подальшої розбудови пункту пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг» .
 На цей час, згідно з українсько-польськими міжнародними угодами, на державному кордоні між Україною та Польщею функціонують лише 8 МАПП. Тому питання розбудови діючих та створення нових пунктів пропуску має важливе значення як з огляду на необхідність поглиблення транскордонного співробітництва та економічного розвитку прикордонних регіонів, так і з огляду на інтеграцію України до Європейського Союзу.
Питання щодо відкриття нових пунктів пропуску на українсько- польському державному кордоні постійно порушується на засіданнях Комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, останнє відбулося 12 грудня 2017 року. У ході засідання українською делегацією було повторно порушене питання щодо можливості створення нових пунктів пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону - «Боберка-Смольник», «Лопушанка-Міхновець» та «Адамчуки - Збереже».
У цьому контексті, необхідно зазначити, що польська сторона з 2009 року дотримується позиції, що насамперед повинні бути завершені усі попередньо розпочаті проекти з модернізації МАПП на українсько-польському кордоні (у т.ч, вирішена проблематика під’їзних шляхів), і лише після цього можуть предметно розглядатись питання відкриття нових пунктів пропуску.
В межах своєї компетенції, МЗС України підтримує доцільність відкриття МАПП «Адамчуки - Збереже». При цьому, необхідно відмітити, що посиленню позиції української сторони під час переговорів з польськими колегами щодо необхідності відкриття нових МАПП, значно сприяло б завершення ремонту та реконструкції під’їзних шляхів з української сторони до існуючих МАПП на українсько-польському кордоні.
  З метою інтенсифікації українсько-білоруських відносин у регіональній та транскордонній сферах, МЗС України, в межах своєї компетенції, підтримує приведення до відповідності міжнародним стандартам пунктів пропуску для автомобільного сполучення «Доманове», «Дольськ», «Пулемець» та «Піща» на українсько-білоруському кордоні.
Також повідомляємо, що наразі опрацьовується питання створення спільної українсько-білоруської комісії або робочої групи з питань міжрегіонального та транскордонного співробітництва", - йдеться у відповіді Міністерства за підписом в.о. директора Другого європейського департаменту Володимира Шкурова.