Уряд вперто ігнорує позицію обласної ради щодо госпітальних округів (проект документу)Секретаріат Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР) надіслав голові Волиньради Ігорю Палиці проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Волинської області".

Цей проект потребує узгодження з всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування, тому й потрапив до УАРОР, яка просить облраду надати свої пропозиції.

Нагадаємо, що обласна рада неодноразово розглядала питання про госпітальні округи на своїх засіданнях. Зокрема, на 10 сесії 2 лютого, було прийнято рішення "Про звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров`я України та народних депутатів України від Волинської області". Депутати визначилися, що в нашій області повинно бути 8 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі, Камені-Каширському, Маневичах та в Ратному.

Після того, коли офіційний Київ не погодився на ці пропозиції, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення,охорони здоров’я, материнства та дитинства, на якому було рекомендовано створити на Волині 5 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі та Камені-Каширському.

У проекті розпорядження Кабміну, яке надіслано на розгляд УАРОР, йдеться про три госпітальні округи. В пояснювальній записці до документа не згадується про жодне з рішень, прийнятих у Волинській обласній раді. В той же час, чиновники МОЗ пишуть, що їхнє бачення співпадає з позицією Волинської ОДА. В пункті 8 "Громадське обговорення" зазначається, що проект оприлюднений на сайтах МОЗ та Волинської ОДА, а також обговорений на нараді в МОЗ.