У Волинській обласній лікарні готові робити пересадки серцяГоловний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор сьогодні звітував перед членами постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства про діяльність закладу в період з 2012 до 2017 року.

Переглянути відео

 Зокрема він розповів про те, яка   робота проводилась  в плані  підвищення фахового рівня лікарів. "Були укладені угоди із високоспеціалізованими медичними центрами та клініками Європи. Це дозволило нашій клініці розширити міжнародне співробітництво. Протягом року біля 50 спеціалістів обласної клінічної лікарні проходять міжнародне стажування на робочих місцях у тих клініках. Загалом протягом 6 років було підготовлено понад 300 спеціалістів", - наводить статистику головний лікар.
 Увагу депутатів зосередили й на договорі про співпрацю   із професором Кьорфером - німецьким кардіохірургом із світовим ім’ям.   Друга угода була підписана із Сілезьким кардіоцентром, м. Забже, Республіка Польща. На цій базі пройшли стажування на робочих місцях 45 спеціалістів обласної клінічної лікарні. Кардіохірурги лікарні спільно із польськими кардіохірургами провели біля 50 оперативних втручань на серці на базі обласної клінічної лікарні із застосуванням сучасних технологій та нових методик. 

Обласна лікарня співпрацює також  із кардіохірургічною клінікою м. Кракова, Республіка Польща, де понад ЗО спеціалістів пройшли стажування на робочих місцях.  "Авторитетно заявляю, що при прийнятті закону України про трансплантацію органів наші спеціалісти будуть готові до пересадки серця", - повідомив Іван Сидор.
 
 Він також розповів про досягнення волинських лікарів в інших галузях медицини та науки.
Згідно з довідкою,  в лікарні  працює 31 високоспеціалізоване стаціонарне відділення. Загальний ліжковий фонд становить 733 ліжка. Протягом року на цих ліжках отримують медичну допомогу біля 30 000 осіб. Щороку проводиться понад 15 000 оперативних втручань.
В лікарні функціонують спеціалізовані центри: кардіологічний,  церебро-васкулярної патології та розсіяного склерозу,   радіаційного захисту населення від наслідків ЧАЕС, артроскопічний та пульмонологічний.
В роботі лікарні вагоме місце займає обласна консультативна поліклініка, в якій  працює  40 спеціалізованих кабінетів. В цих кабінетах обласні спеціалісти надають консультації районним та міським спеціалістам, проводять обстеження пацієнтів, встановлюють правильні діагнози, проводять відбір хворих на стаціонарне лікування, видають консультативні висновки. В рік здійснюється понад 200 000 відвідувань.
 Проведена реконструкція із капітальним ремонтом у 19 стаціонарних відділень власними силами за залучені кошти на суму понад 6 000 000 грн. Проведений капітальний ремонт із реконструкцією 23 кабінетів.
Проведений капітальний ремонт із реконструкцією половини консультативної поліклініки та її кабінетів.

Начальник управління охорони здоров'я ОДА Ігор Ващенюк заявив, що в нього немає претензій до роботи головного лікаря обласної клінічної лікарні та всього колективу. "Вони добре виконують свою функцію. Зараз, спільно працюємо над моделлю роботи лікарні в умовах функціонування госпітальних округів", -- повідомив пан Ващенюк.

Між тим, головний лікар Іван Сидор під час комісії говорив про потребу розширення лікарні.  йдеться про добудову хірургічного корпусу із операційними блоками та трьома хірургічними відділеннями (проктологічне, гінекологічне, артроскопічний центр). В цьому корпусі пропонується розгорнути шість операційних залів. "Ми  враховуємо те, що сьогодні є черги на спеціалізовані оперативні втручання по два дні та більше", -- розповів пан Сидор.  Він додав, що таким чином відділення лікарні в Боголюбах переведуть на лише терапевтичний профіль.

Комісія розглянула клопотання про виділення 700 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації такої добудови. Голова комісії Олександр Зінчук запропонував остаточне рішення відтермінувати. "Я вважаю, що поки не добудуємо перенатального центру, не варто розгортати іншого капітального будівництва. Адже знову потрібно буде шукати в бюджетах до 50 млн грн", -- зауважив пан Зінчук.

Депутат Михайло Бегаль також переконував колег не поспішати з підтримкою клопотання. "Щоб не було так, як у Ковелі з поліклінікою", - застерігає пан Бегаль, але пропонує обов'язково повернутися до розгляду цього питання.

Начальник профільного управління Ігор Ващенюк пропонував детальніше пропрацювати медичне завдання  проекту та вирішити питання з виділенням коштів на ПКД під час розподілу вільних залишків обласного бюджету в 2018 році. Цю пропозицію підтримали більшість членів комісії.